-

-

-

Badminton Amateur Tour ožívá: Balaton je tady

Čas letí a s ním přibývají i ročníky soutěží organizovaných pod Sport.VSE.cz. Již osmý ročník startuje u populárního BATu. S letošní sezonou přichází novinka v podobě kategorie pro začínající a ne tak zkušené hráče BALATON tour.

Prvního turnaje letošní sezony se zúčastnilo 35 hráčů i hráček.

Kategorie MUŽI:

V kategorii muži startovalo 17 soutěžících včetně dvou dívek (Terky Krupové a tradičně Katky Králové). Ze dvou šestičlenných skupin postupovali tři nejlepší a z jedné pětičlenné postupovali dva nejlepší. Skupina A byla losem „obohacena“ o favority turnaje – Láďa Vávra, Honza Daneš i Jirka Kotáb si postup pohlídali. Z béčka postupovali jen dva a byli to nováčci na túře Honza Knapp a Martin Fetr. Skupinu C ovládl Luboš Dufek bez ztráty setu. S ním postoupili Radek Iltis a Katka Králová. Čokoládové 17. Místo obsadil nakonec Kuba Kricner. Ve spodním pavouku nebyla nouze o vyrovnané souboje. Nejdále na konečné 9.-10. Místo se dostali Ondra Šváb a Pavel Kopecký. Luboš Dufek prohrál v turnaji jen jeden zápas. Bohužel pro něj to bylo čtvrtfinále. Stejně jako na MS v hokeji čtvrtfinále rozhoduje o úspěchu a neúspěchu v turnaji a Luboš nakonec skončil pátý. Bronzovou příčku obsadil Radek Iltis (až ve druhém setu jsem si uvědomil, že je to levoruký hráč  :-), ale to už bylo pozdě). Do finále postoupili první a druhý ze skupiny A. Stejně jako v prvním zápase zvítězil Láďa Vávra i když pro Honzu Daneše je stříbro jistě veliký úspěch.

Kategorie ŽENY:

V ženské kategorii byla k vidění osmičlenná konkurence. Kromě zavedených jmen se turnaje zúčastnili Tereza Čeplová a Radana Aksamitová. Bylo vidět, že jsou nováčky v sérii a ještě budou muset potrénovat, aby se vyrovnaly nejlepším dámám. Na bronz tentokrát dosáhla Péťa Vránová. Ta předčila nakonec pátou sestru Lenku a čtvrtou Maydu Kálalovou. Mimochodem u žen rozhodoval na prvních třech místech poměr setů. Druhé místo obsadila Karolina Štochlová. Nejlépe si však vedla zástupkyně ústecké badmintonové školy Katka Fousková.