-

-

-

BAT 1: po pauze triumfovali Alexa a Škvorová

Stejně jako SBOWL liga, tak i BAT liga se pomalu stává stálicí na poli sportovních lig – letos vstupuje již do svého desátého ročníku a oslaví tak jubileum. Jak to tak bývá, tak první turnaj po pauze bývá slušná účast, i když na otevření samostatné kategorie ženy a samostatné kategorie BALATON to nebylo.

Kategorie Ženy+BALATON

V kategorii chyběla celá řada stálic z minulých let, ale o to více překvapily nové hráčky a účastníci BALATONU. V premiérové účasti si zlatou medaili odnesla Markéta Škvorová, druhý v kategorii byl Mirek Čermák, který už se těší do regulérní mužské kategorie a třetí byla Kája Štochlová.

Kategorie Muži

Mužská kategorie měla velikou konkurenci 22 hráčů a je moc pěkné, že mužské souboje jsou hrozně vyrovnané a nikdo nemá nic jistého. Tak například vítěz minulé série Luboš Dufek skončil celkově 11., malé finále o 9. místo ovládl Pavel Kopecký, a to se musel vypořádat s Runym Hauffenem, Lubošem Dufkem a Michalem Kučerou. Hvězda jménem Láďa Vávra pomaličku uvadá jako hvězda Rogera Federera v jiném sportovním odvětví ( a to máš štěstí, že tě nepřirovnávám k žokeji Váňovi). Hlavně v soubojích o celkové umístění byly k vidění moc pěkné souboje, ale dva muži tentokrát postupovali turnajem velmi suverénně – prvním byl Roman Alexa, který se v semifinále vypořádal s nebezpečným Vláďou Křivánkem a druhým byl Pepa Pánek, který poctivě přes léto dřel a naprosto zaslouženě dokráčel do finále. Ve finále sice obral Romana o první set, ale nakonec mu ve vyrovnaném souboji podlehl.