-

-

-

BAT 2: Pouze jedna kategorie

V sobotu 13.10. proběhl druhý turnaj Badminton Amateur Tour v této sezoně. Na rozdíl od prvního turnaje, kde se čile soutěžilo ve třech kategoriích, tak tentokrát byla pouze kategorie jen jedna. Z pětičlenných skupin postupovali dva nejlepší do horního pavouka, dva do prostředního pavouka a pátí hráli skupinu „o udržení“. Nutno konstatovat na začátek, že se všichni udrželi :-).

Ve skupině A zvítězil zástupce norské badmintonové školy Runar Hauffen a jako druhý postupující ho doplnil Luboš Dufek. Na nepostupujícím třetím místě skončil Míra Škoda. V ženském souboji měla více sil Ráďa Aksamitová nad Jíťou Lukášovou.

Skupina B byla ovládnuta Jirkou Nývltem (prémiově na BATu). Druhé místo bylo jak z klasického dramatu z dob klasicismu, jehož struktura je 1. Expozice- kdy jsem se (Jirka Kotáb) potkal po dlouhé době na kurtu s Ondrou Švábem, 2. Kolize – Ondra Šváb mě porazil a postup byl zcela v jeho rukou. 3. Krize – hned v dalším zápase mi praskl výplet (pro badminton není tak typické) a znamená to zvykat si na novou raketu. 4. Peripetie – Ondra situaci zamotal tím, že podlehl Pepovi Ernekerovi a 5. Katastrofa nebo v tomto případě katarze (kde dojde k obratu) –  díky dobrému výkonu jsem porazil Pepu Ernekera a na skóre postoupil ze druhého místa . Pepa a Ondra ač zvítězili ve dvou duelech nepostoupili a Honza Knapp zažil opačný extrém než v prvním turnaji, kdy postoupil z prvního místa – tentokrát skončil poslední.

Ve skupině C úřadoval levoruký Radek Iltis a jako druhý postupující ho doplnil Pavel Kopecký, který si po prvním turnaji spravil postupem náladu. Kuba Hojer sice Maydu Kálalovou porazil a ačkoliv silně lobboval, že by z jeho skupiny mohli postoupit čtyři a z jiné třeba nikdo a jury se radila dlouho – nakonec nepostoupil.

Skupina D patřila obhájci vítězství Láďovi Vávrovi, druhé místo pro sebe získal Vláďa Skřivánek a až na nepostupovém místě skončil Honza Fait, který si jistě také brousil zuby na postupa, ale po vou zápasech (dvou prohrách) měl „jasno“.

V souboji poražených ze skupin si spravil náladu Honza Knapp a ukázal, že v dalších turnajích ještě bude bojovat o vyšší příčky. V pavouku o celkové deváté místo měl nejvíce sil Míra Škoda, který porazil desátého Marka Fraita. V repríze souboje o bronz si Radek Iltis opět vybojoval bronzovou medaili. Zatímco ve stejné chvíli žokej Váňa titul z Velké Pardubické neobhájil, tak Láďa Vávra porazil ve finále Jirku Nývlta a druhé vítězství ve druhém turnaji ho neminulo. Gratulujeme a zároveň hledáme jeho vyzyvatele… Kdo ho sesadí? Nebo bude vládnout dál na pomyslném trůnu BAT?