BAT 2: Téměř kompletní obsazení!

Na sobotní Badminton Amateur Tour se tentokrát prezentovalo 17 mužů a 13 žen. A daly se očekávat tuhé boje.

Ženy

Dámy se tentokrát sešly ve velmi hojném počtu a kromě Jany Willové a Mariany Hájkové nechyběla žádná z favoritek. Ženy se tentokrát rozdělili do tří skupin. Z jedné pětičlenné skupiny postupovaly 3 nejlepší a ze dvou čtyřčlenných postupovali dvě nejlepší automaticky a ty, co obsadili třetí místo, si to rozdaly o poslední čtvrtfinálové místo.

Skupiny:

Ve skupině A potvrdila formu vítězka minulého turnaje Terka Krupová a i když 2:1, tak nakonec porazila druhou Katku Píšovou. Třetí místo si připsala Péťa Vránová a čtvrtá byla Ála Jánská.

Skupinu B jasně ovládla Simča Zavadilová, druhé místo obsadila Lenka Vránová, třetí byla Veronika Šoltesová a čtvrtá skončila Andrea Bauerová.

Ve skupině C se nejlépe dařilo Kláře Hladké, druhá byla Anička Roubíčková, třetí místo si připsala Helča Labská, na čtvrtém místě skončila Edita Marečková a páté místo zbolo na Verču Zvolskou.

Boje o umístění:

V bojích o deváté místo se nejvíce dařilo Veronice Šoltesové naopak Verča Zvolská si připsala čokoládové umístění (cena útěchy).

Ve čtvrtfinále pavouka o první místo postoupily vítězky skupin Simča Zavadilová, Klára Hladká a Terka Krupová. V souboji druhých míst porazila Katka Píšová Lenku Vránovou, která nakonec skončila na pěkném pátém místě. V semifinále se čekal tuhý boj mezi oběma dvojicemi. Terka přehrála Simču a Klára Katku. V souboji o bronz došly síly Simče a bronz tak získala Katka Píšová. Ve finále zvládla obhajobu minulého vítězství Terka Krupová, když porazila stříbrnou Kláru Hladkou.

Celkové výsledky:

1. Tereza Krupová
  2. Klárka Hladká
  3. Katka Píšová
  4. Simča Zavadilová
  5. Lenka Vránová
  6. Anička Roubíčková
  7. Helča Labská
  8. Péťa Vránová
  9. Veronika Šoltesová
  10. Andrea Bauerová
  11. Edita Marečková
  12. Ála Jánská
  13. Verča Zvolská

Muži:

Mužů se prezentovalo sedmnáct, i když sedmnáctý Michal Sztemon se bohužel zranil už v prvním setu a proto mu popřejme brzký návrat na kurty. Hrací systém byl, že první dva ze skupiny postupovali do boje o 1-8. místo a další dva do boje o 9-16. místo.

Skupiny:

Skupina A k sobě svedla několik kvalitních hráčů a nakonec to dopadlo tak, že první tři hráči si připsali 3 výhry a jednu prohru. Honza Fait a Pepa Pánek se skóre 7:3 na sety obsadili první respektive druhé místo a Jirka Kotáb si tentokrát vytáhl „černého Petra“ a skončil až třetí ve skupině. Čtvrtý byl stále zlepšující se Luboš Dufek a pátý Vojta Smrček, který si i po druhé vylosoval účast ve skupině „smrti“. Mimo jiné byl k vidění souboj BAT classics mezi účastníky zakladatelů BAT Jirkou Kotábem a Honzou Faitem, který přinesl pěkný zážitek jak pro aktéry, tak pro diváky. Vyhrál ho Jirka 2:1, ale to mu nebylo nic platné.

Ve skupině B vydřel první místo Tomáš Tvaroh, druhý byl Kuba Hofírek, třetí Viktor Pešek a čtvrtý Michal Burger. Nutno však podoknot, že souboj o první místo mezi Tomášem a Kubou a o třetí místo mezi Viktorem a Michalem byly velmi vyrovnané…

Skupina C byla také velmi kvalitní i když byla ovlivněna již zmiňovanou skrečí Michala. První místo obsadil Robert Vaněček, druhý byl Josef Erneker a třetí Míra Škoda.

Skupina D dopadla asi nejjednoznačněji ze všech, protože všechny zápasy skončili 2:0. první byl Láďa Vávra druhý Juraj Kacuriak, třetí a čtvrtí byli Ondrové Šváb a Váňa.

Boje o umístění:

V opravném pavouku došlo k opakování soubojů ze skupin. V souboji o čokoládu (cena útěchy) zvítězil Ondra Váňa nad Ondrou Švábem – ten ale získal čokoládu. A v souboji o deváté místo Luboš Dufek podruhé vyzval Jirku Kotába, ale i když po druhé se ujal vedení 1:0 na sety, tak stejně jako ve skupině Jirka vývoj obrátil a skončil devátý.

Ve čtvrtfinále na sebe narazil Honza Fait a Juraj Kacuriak. Juraj sice zahájil vítěznou smečí, ale příliš mnoho chyb ho stál postup do semifinále. Ve všech soubojích postoupili vítězové základních skupin, takže Honzu doplnili do semifinále Robert Vaněček, Tomáš Tvaroh a Láďa Vávra.

V souboji o konečné páté místo si nejlépe vedl Kuba Hofírek, když porazil Pepu Pánka, kterému závěr turnaje příliš nevyšel. V semifinále potvrdil svoji suverenitu Robert Vaněček nad Honzou Faitem a Láďa Vávra v rozhodujícím setu proti Tomášovi Tvarohovi nedal svému soupeři moc šancí. V souboji o bronz si tentokrát spravil náladu Tomáš Tvaroh, když porazil vyčerpaného Honzu Faita. Ve finále jako jediný udržel neporazitelnost v turnaji Láďa Vávra a stal se zaslouženým vítězem.

Kromě tradičních cen získal i vstupenky na čtvrteční párty ples v P. M. Clubu  od partnera tohoto turnaje VŠ ligy. Na tento ples Vás touto cestou organizace Sport.VSE.cz také zve.

Celkové výsledky:

1. Láďa Vávra
  2. Robert Vaněček
  3. Tomáš Tvaroh
  4. Honza Fait
  5. Kuba Hofírek
  6. Pepa Pánek
  7. Juraj Kacuirak
  8. Josef Erneker
  9. Jirka Kotáb
  10. Luboš Dufek
  11. Míra Škoda
  12. Viktor Pešek
  13. Michal Burger
  14. Vojta Smrček
  15. Ondra Váňa
  16. Ondra Šváb

Za foto děkuji Ále Jánské:

Na viděnou na při dalším turnaji již v pátek 5. listopadu od 14. hodin na Hamru v Braníku se těší Jirka Kotáb.