-

-

-

BAT 2: Ve vysoké konkurenci zvítězil Martin Daneš

V sobotu 23.3. odpoledne se na Hamru v Braníku potkalo 24 badmintonistů, kteří soutěžili ve dvou kategoriích v rámci dalšího singlového turnaje Badminton Amateur Tour. 16 hráčů se prezentovalo v kategorii Muži a tradičně spojená kategorie Ženy + BALATON čítala osm jmen.

Ženy + BALATON:

Tato kategorie měla tentokrát rychlý a jasný průběh i když přesto nebylo nouze o zajímavé souboje. Ve skupině byl k vidění souboj Vlasta versus Vlasta a překvapivě to byl zápas mezi muži :-). Velmi dobře si ve skupinové části vedla nakonec pátá Dominika Šablatúrová. V souboji o bronz se utkaly Petra Vránová a Katka Cmuntová. Katka Petře oplatila porážku ze skupiny a získala bronz. Čokoládu po zásluze získal Ondra Merta. Finále bylo napínavé a vyrovnané. O jeho osudu rozhodoval tiebreak. Vlasta Trnka byl nakonec stříbrný a vítěztsví po triumfu v prvním turnaji jednotlivců obhájila Dana Kubecová.

Muži:

Ač počtově byl první turnaj větší, tak tentokrát se nám v této kategorii sešla nebývalá konkurence mužů, kteří si to rozdali o cenné kovy. Základní skupiny byly už dostatečným sítem, které pustily dál jen ty nejlepší. Už zápasy ve skupině byly velmi emotivní zápasy a někdy propukly i negativní emoce (tradičně Marek Frait a tentokrát i Luboš Dufek :-), ale emoce ke sportu patří a pokud zůstanou na hřišti, tak je to v pořádku. Do čtvrtfinále nakonec nepostoupili Lukáš Hruška, Jirka Kotáb nebo Honza Prejzek – ti se seřadili od 9. do 11. místa. Minulý vítěž Láďa Vávra musel absolvovat poměrně velký počet těžkých zápasů a čtvrtfinále se pro něj stalo konečnou a nakonec skončil až na osmém místě. Velmi zdařilý turnaj odehrál Runar Hauffen a obsadil velmi pěkné páté místo. V závěru hodně rozhodovala fyzická kondice. V souboji poražených semifinalistů Martinů našel více sil Vaněček a porazil Macháčka a svoji premiéru na BAT ozdobil bronzem. Ve finále se utkal Martin Daneš (toho musím pochválit na rozdíl od Ládi Vávry či Martina Macháčka zápasy příliš nekomplikoval tiebrakema a hlavně díky němu jsme turnaj stihli) s Karolem Čurilou. Martin sice starty na BAT šetří, ale kdykoliv v poslední době přijde pere se o místa nejlepší. Ve finále musel rozhodnout tiebreak, ve kterém zvítězil právě Martin a získal tak triumf v druhém turnaji jednotlivců v rámci Badminton Amateur Tour.