-

-

-

BAT 2: Vyhráli Kubecová a Purnanma

V sobotu 2. listopadu, tedy na dušičky, si na Hamru v Braníku dali dostaveníčko sportovci v rámci druhého pokračování série  Badminton Amateur Tour. A nebyl to ledajáký turnaj, protože se ho tentokrát zúčastnilo celkem 43 účastníků. V kategoorii BALATON a ženy se prezentovalo 20 účastníků, ze kterých hned polovina byla ženského pohlaví. Tradiční účastnice BATu si tak mohli vyzkoušet, to co muži už zažívají dlouhodobě a je to ten pocit, kdy už v základní skupině se bojuje ne tedy přímo o holý život, ale minimálně o postup do soubojů o příčky nejvyšší. V jedné ze skupin na sebe narazila hned trojice favoritek a „odnesla“ to Lenka Vránová, která poté bojovala až ve spodním pavouku. V títo kategorii si nejlépe vedla Dana Kubecová, která ve finále přehrála Petra Dandu a třetí skončila Petra Vránová, a protože muži v kategorii BALATON o medaile nesoutěží, tak bronzovou medaili získala celkově pátá Karolina Štochlová.

20. Tomáš Jandl

V mužské kategorii soutěžilo ještě o tři hlavy více tedy celkem 23 hráčů včetně Terky Krupové, jediné ženy v této kategorii. Pěkný výsledek zaznamenal Pavel Kopecký, který se stává specialistou na spodního pavouka. Do provozní teploty se dostává i pátý Luboš Dufek šampion minulého ročníku. Pro bronzovou medaili téměř ze záhrobí (rozuměj po Párty plese), ale na dušičky nijak neobvyklý jev, vystoupil Láďa Vávra, který dokázal, že badminton úplně nezapomněl a že první turnaj byl jen malý výpadek ve dlouhodobé a stabilní kariéře. Bramborový Honza Prejzek zkrátka umí zahrát jen když zapomenu medaile. Do finále se suverénně propracoval Ondra Daněk, ale i on narazil na lepšího soupeře. Tím byl precizně hrající Saša Purnama, kterému patří jeho premiérové vítězství a  velká gratulace. Zlí jazykové tvrdí, že to vítěztví není poslední, tak uvidíme příště…