BAT 5: Obhajoba se nepovedla!

V pátečním BAT turnaji se sešla o něco menší konkurence, než jsme byli zvyklí, ale o dramatické soubojů mezi dvacítkou účastníků nouze nebyla.

Ženy:

V ženském turnaji soutěžila osmička startujících. Ze dvou čtyřčlenných skupin postupovaly první dvě do semifinále a třetí a čtvrtá ze skupiny postupovaly do pavouka o páté místo.

Ve skupině A byly hned dvě favoritky na vítězství. A ve vzájemném souboji Terezy Krupové a Jany Willové Terka potvrdila, že ne nadarmo vyhrála dva úvodní turnaje a díky povedenému tiebreaku vyhrála skupinu. Na třetím místě skončila Kamča Jeřábková. Čtvrté místo obsadila Martina Školníková.

Skupinu B zvládla Simča Zavadilová „bez ztráty kytičky“. Na druhé místo se díky kvalitním výkonům dostala Helča Labská. V souboji o třetí místo si vedla lépe Verča Zvolská než Martina Náglová.

Boje o konečné páté místo zvládla nejlépe Kamča Jeřábková. V semifinále potvrdila Tereza roli favoritky nad Helčou. V tradičním dámském BAT souboji tahala Simča tentokrát za kratší konec a Jana Willová postoupila do finále. Simča nakonec obsadila třetí místo. Finále bylo o mnoho vyrovnanější, než minulý turnaj. Bohužel pro Janu obhájila „pouze“ druhé místo, protože opakování souboje ze skupiny dopadlo úplně stejně. Vyrovnaný tie-break zvládla Tereza i podruhé a zvítězila v turnaji.

Celkové pořadí:

1. Tereza Krupová
  2. Jana Willová
  3. Simča Zavadilová
  4. Helča Labská
  5. Kamča Jeřábklová
  6. Verča Zvolská
  7. Martina Školníková
  8. Martina Náglová

Muži:

Snad už nelze nazývat tuto kategorii jen „Muži“ ale lepší bude označení „Muži + Katka“. Jelikož od tohoto turnaje se Katka Králová rozhodla startovat v mužské části turnaje. Turnaje se nakonec zúčastnilo dvanáct soutěžících. To v systému dvou šestičlenných skupin, ze kterých postupovali vždy čtyři nejlepší, znamenalo pořádnou porci zápasů.

Skupina A

Skupinu A jednoznačně vyhrál Láďa Vávra, ale následující hráči byli velmi vyrovnaní a následujících postupujících se rozhodoval až poslední zápas. Došlo k tomu kvůli tomu, že Ondra Šváb podlehl Honzovi Danešovi, ale poté porazil Jirku Kotába. Především díky této výhře postupoval z druhého místa právě on. Třetí byl Jirka a ze čtvrtého místa opět díky lepšímu vzájemnému utkaní postoupil Luboš Dufek na úkor Honzy Daneše. Šestý skončil Milan Macura.

Skupina B

Ve skupině B sice zvítězil Martin Daneš, ale rozhodně nebyl tak suverénní jako Láďa Vávra v áčku. Druhé místo si pro sebe zajistil Lukáš Hruška. Třetí místo patřilo Katce Králové a poslední postupové místo zbylo na Mateje Mančíka. Ze skupiny B nepostoupily Kuba Pivoluska  a Bohdan Juška.

V soubojích o konečné umístění se mezi nepostupujícímui do čtvrtfinále prosadil Kuba Pivoluska a potvrdil tak nabyté zápasové zkušenosti z mnoha turnajů BAT.

Ze čtvrtfinále postoupili oba favorité – jak Martin Daneš přes Luboše Dufka, tak Láďa Vávra přes Mateje Mančíka. V dalších dvou zápasech se čekaly vyrovnanější souboje, ale s přehledem postoupil Lukáš Hruška přes Jirku Kotába a Katka Králová přes Ondru Švába. V semifinále soupeřili Lukáš Hruška a Láďa Vávra. Láďa asi netušil jak správně psal při přihlášce do turnaje, že hlásí pokus o obhajobu, že to bude těžké. A bohužel v semifinále na Lukáše Hrušku nestačil. Ve druhém semifinále Martin Daneš porazil i podruhé v turnaji Katku Královou a mohl se těšit na další finále. Bronz patřil Láďovi Vávrovi. V souboji o zlato tahal za kratší konec Lukáš Hruška, prohrál první set. Když se ve druhém setu začala situace obracet, tak Lukáš netrefil smeč a to rozhodlo. Liché turnaje patří turnaje Martinovi a po triumfu v prvním a třetím turnaji mu patřili vavříny i pátého turnaje BAT. Gratulujeme a těšíme se již v pátek 26. listopadu od 13.30…

Celkové pořadí:

1. Martin Daneš