BAT 5: Falešné naděje na vítězství

Ženy

tentokrát bylo v BAT složení trošku odlišné od toho, které jsme byli zvyklí vídat. Chyběla nemocná Jana Willová a nezúčastnila se ani Katka Píšová, tedy druhá a třetí žena minulého turnaje. Zato nám přibylo mnoho nových tváří: Veronika Šoltesová, Lenka Davidová a Jana Matějovská.

Celkově devět dívek bylo opět rozděleno do dvou skupin, skupina A měla nasazenou Simonu a čítala 5 děvčat, skupina B, kde byla nasazená Mariana, měla pouze 4 dívky. Klání ve skupinách bylo celkem jasně pod vedením nasazených favoritek, akorát musíme vyzvednout výkon Lenky Vránové, která dokázala sebrat Marianě jeden set a téměř to vypadalo, že by ji ve skupině mohla přehrát.

Čtvrtfinálové dvojice se po dohrané skupině ustálily do této podoby: Simona – Terka, Lenka Dvorská – Petra, Veronika – Lenka Vránová, Jana – Mariana. Do bojů o postup do semifinále se smolně nedostala pouze Helenka Labská, kterou tentokrát raketa ne a ne poslouchat.

Semifinále mezi Simonou a Lenkou D. vypadalo ze začátku poměrně vyrovnaně, ale nakonec Simona přece jen dokázala, že tahá za nitky zápasu a vyhrála 2:0. Mariana a Lenka V. si zopakovaly velice vyrovnaný souboj ze skupiny a i když to bylo jen o kousek, přece jen byla opět lepší Mariana. V boji o bronzovou medaili bylo jasné, že vyhraje Lenka a zhruba od poloviny zápasu už mohl i leckdo tušit, že šťastnější ruku a pevnější nervy bude mít ta s příjmením Vránová. Finále mezi Simonou a Marianou tentokrát nenabídlo příliš napínavou podívanou, protože Simona celkem jasně vyhrála 2:0 a mohla si tak o pár desítek minut později pověsit na krk už třetí zlatou medaili v této sezóně.

Konečné pořadí:

1. Simča Zavadilová
  2. Mariana Hájková
  3. Lenka Vránová
  4. Lenka Davidová
  5. Jana Matějovská
  6. Veronika Šoltesová
  7. Péťa Mudrochová
  8. Tereza Dvorská
  9. Helča Labská

Muži

Kapacita byla naplněna –  to se mohli dozvědět účastníci pátého dílu BAT, protože celkem 16 hráčů se rozdělilo do čtyř skupin. Navíc širší špička žebříčku cítila možnost na vítězství, jelikož chyběl vítěz všech dosavadních turnajů Jirka Vermach.

Postup byl nastaven poměrně jasně: dva lepší ze skupiny postupují do horního pavouka a dva horší postupují také, ale do pavouka o umístění. Ve skupině A se dařilo nasazené jedničce Tomáši Tvarohovi, kterého následoval Tomáš Mucha. Skupina B patřila Jiřímu Kotábovi, postup si vybojoval také navrátilec Honza Fait. Ve skupině C byl favorit Kuba Hofírek, ale skončil až za Radkem Grycem, který už ve skupině prokázal, že badmintonovou raketu nedrží poprvé. Skupinu D ovládl Štěpán Černušák, kterého následoval Pepa Pánek.

Ve čtvrtfinále si Tomáš Tvaroh poradil s Honzou Faitem, Kuba Hofírek se Štěpánem Černušákem.  Radek Gryc porazil Pepu Pánka a Jirka Kotáb po boji zdolal Tomáše Muchu. Semifinále mezi Radkem Grycem a Jirkou Kotábem se sice hrálo už do 15 bodů, ale ani tak dlouho netrvalo, protože Radek Jirku jednoznačně přehrál. To samé se nedá říct o druhém semifinále mezi Kubou Hofírkem a Tomášem Tvarohem. Tomáš sice zvítězil v prvním setu, ale následující dva ovládl Kuba Hofírek a kvalifikoval se do finále. Bronz nakonec vybojoval Tomáš Tvaroh. Ve finále zvítězil Radek Gryc a svoji první účast proměnil v triumf a trošku zklamal ty, co si při neúčasti dělali zálusk na  vítězství.

Celkové pořadí:

1. Radek Gryc