-

-

BAT Turnaj Mistrů: Vítězství nešampiónů!

Ženy

V ženské části turnaje startovalo v posledním turnaji Badminton Amateur Tour sedm dam. Ale konkurence to byla pořádně velká, protože se v této kategorii utkaly dívky, které nastupovaly především v mužské kategorii.

Dámy nejprve čekalo šest zápasů ve skupině systémem každá s každou a poté pavouk od čtvrtfinále s úplnou dohrávkou. V sedmičlenné skupině vybojovala vítězství Lucka Laštovičková, která tak měla ve čtvrtfinále volný los. Ostatní dámy se musely o semifinále poprat, ale nebylo překvapení, když Lucku doplnily Simča Zavadilová, Klára Hladká a Katka Králová. V semifinále byly lepší Katka Králová nad Klárou Hladkou a Lucka Laštovičková nad SImčou Zavadilovou. V souboji poražených se radovala Klára Hladká a potvrdila tak triumf v ženské části série. Ve finále obě aktérky ukázaly, proč mohou hrát v mužské kategorii, ale vyhrát mohla jen jedna a byla to Lucka Laštovičková. Jelikož obě nastupovaly jen v mužské sérii, tak si v ženské části celé série uchovala druhé místo Martina Alexová, která v závěrečném turnaji nestartovala a třetí v sérii skončila Mayda Kálalová.

Muži

V čistě mužských zápasech se v BAT Turnaji Mistrů utkalo 18 mužů. Tradiční postupový klíč ze 4 základních skupin postupovali dva nejlepší do horního pavouka a zbývající si mohli zahrát o nejlépe deváté místo.

Ve skupině A vykročil dobře do turnaje Láďa Vávra, druhé postupové místo pro sebe získal PePánek – v přímém souboji o postup porazil třetího Honzu Daneše, čtvrté místo obsadil Ondra Šuchman a pátý skončil Ondra Hyneš.

Martin Daneš s přehledem vyhrál skupinu B a chtěl tak ještě zabojovat o celkový triumf v sérii. Druhé postupové místo vybojoval Petr Paulín a poprvé se tak dostal do bojů o nejlepší místa. Lepší pozici v bojích o deváté místo a třetí ve skupině byl Viktor Pešek a čtvrté místo ve skupině patřilo Vojtovi Smrčkovi.

Skupinu C opanoval Lukáš Hruška, druhý byl Luboš Dufek, třetí Petr Pelc, čtvrtý Jirka Kotáb a pátý Ondra Šváb.

Skupina D sice původně neměla nasazeného, než jsme se dozvěděli, že Petr Štěpánek hraje první či druhou Hamr ligu – takže skupinu jasně vyhrál, v přímém souboji Michal Walla vyzrál v třísetovém zápase na Míru škodu a čtvrtý byl Michal Bürger

V bojích o umístění se nejprve rozhodlo o místě 18. Tedy posledním a to „vybojoval“ Ondra Šváb. Konečně výraznější bodový úspěch zaznamenal Petr Pelc, když skončil na 12. místě – škoda, že sezona končí. Honza Daneš sice nepostoupil, ale v nižším pavouku o deváté místo si alespoň spravil náladu.

V bojích o nejlepší místa postoupili favorité vítězové skupin jasně do semifinále. Poražení čtvrtfinalisté se utkali o páté místo a to pro sebe získal Pepa Pánek. V semifinále na sebe narazili Láďa Vávra a Petr Štěpánek. Jelikož Petr vyhrál, tak se začalo kalkulovat o celkovém pořadí v sérii. Ze druhého semifinále mezi Lukášem Hruškou a Martinem Danešem to byl druhý jmenovaný, který byl lepší a vybojoval finálovou účast. V souboji o třetí místo Láďa nic neponechal náhodě a Lukáše porazil a už před finálovým utkáním bylo jasné, že z trůnu svrhne Martina Daneše. Ani ten nakonec nenalezl recept na výborně hrajícího Petra Štěpánka, tak se opakovala situace holek, že závěrečný turnaj ovládl hráč, který nepromluvil do celkového pořadí – Petr Štěpánek. Gratulujeme!