-

-

-

SBOWL Liga dvojice – drama až do konce…

Druhý turnaj smíšených dvojic se tentokrát hrál podle trochu jiných pravidel a rozhodně to přidalo na dramatičnosti. Smíšené páry v mixu hrály do jednoho řádku a hráči se po každém „frejmu“ střídali. Tímto stylem odehrála dvojice čtyři hry a nejlepších osm párů postupovalo do finále. Na start dorazilo 24 párů. Tentokrát bez favoritů Petra Pravlovského a Vandy Binderové. Honza Skružný rovněž nesehnal partnerku a tak vznikl pár Honza Skružný + Petra Pravlovská. Byli zařazeni do kategorie MS (pro jejich škodu to neznamenalo mistrovství světa, ale mimo soutěž). Velkou čokoládu si tentokrát zasloužili Hanka Motyčková a Alex Lindhal za 261 bodů ze čtyř her a konečné 24. místo. Lukáš Svoboda a Lenka Litschmannová si zřejmě nechávají formu na jiné turnaje, protože v jejich oblíbeném turnaji dvojic se jim po druhé nezadařilo. Štěpánovi Mrázkovi a Monče Pachlové  zřejmě touha vidět semifinále Tomáše Berdycha v turnaji mistrů z domácího gauče byla silnější než touha postoupit do finále. Adam Böck také okusil medaili z turnaje dvojic, ale tentokrát měl novou parťačku Míšu Špačkovou a souhra jim tolik neklapala. Až do posledního hodu poslední dvojice v základním kole žila naděje Štěpána Černušáka a Helči Labské, ale nakonec to nestačilo, protože je přehodila o šest bodů dvojice Veronika Chvátalová a Kuba Ševčík. Nejlepší hru v turnaji – 234 bodů v jedné hře měla dvojice Láďa Vávra a Mayda Kálalová. Ti i díky této hře vyhráli základní kolo – leč ve finále nedokázali na základní kolo navázat a skončili na celkovém osmém místě. Třetí místo získali za 254 bodů ze dvou her Evča Šumová a Honza Pyšvejc. Evča se tak stává nekorunovanou královnou soutěže dvojic, protože medaili získala na obou turnajích dvojic. Nejvyrovnanější výkony, jak v základním kole, tak ve finále předváděli Jirka Králík a Adélka Křížková a odměnou jim byla stříbrná medaile. Celkem o šest bodů zvítězila dvojice Lukáš Příšovský (ten má ale černý puntík a příště si přivede vlastní spoluhráčku…) a Tereza Vyskočilová a po výsledcích 152 a 135 bodů mohli slavit zlaté medaile. Gratulujeme!!!

SBOWL Liga vyvrcholí v sobotu 17. prosince závěrečným turnajem SBOWL Finále od 18 hodin na Radavě. Hraje se o dvojnásobné body. V celkové sérii se započítávají čtyři nejlepší turnaje včetně finálového (V případě plné účasti se nejhorší bodový zisk škrtá). Na viděnou se těší Jirka Kotáb…

SBOWL Liga dvojice 26.11. na Radavě
Poř. Jméno Hra č.1 Hra č. 2 Hra č.3 Hra č. 4 Součet Finále č.1 Finále č.2 Součet