-

-

-

SBOWL dvojice: Jirka a Adélka jsou prostě sehraní!!!

Už je to nějaký pátek (respektive čtvrtek 1. března), co se hrál poslední turnaj smíšených dvojic v rámci SBOWL ligy na Radavě. Ale dluhy se mají splácet. Jako správný věřitel posledních těžkých období se ke své pohledávce napsat reportáž přihlašuji až po druhé opakované výzvě. Ale zpátky k turnaji.

Turnaj měl mezinárodní konkurenci. Investice do italsko-kolumbijských fondů byla však tentokrát velmi nerentabilní – Matteo a Nikolle skončili poslední – jelikož však do konce obchodování na burze nevydrželi, tak čokoládové malusy obdržela dvojice David Andrle a Monča Dvořáková. Nutno podotknout, že to bylo velmi těsné, protože na čokoládový malus vyhlásil útok Ondra Merta. Nicméně spolu se Simčou Dobrou byli příliš dobří a měli o pět kuželek více než Monča a David. Na finále tentokrát nedosáhli Miro Horváth a Zuzka Buchalcevová – i když se snažili vyjednávat s bankou (ředitelem turnaje) o půjčení nějakých bodů, aby to na finále bylo, banka zůstala neoblomná (proslýchá se, že vzhledem k Mirově původu a nestabilitě na eurových trzích). Jako velmi spekulativní investice se ukázaly dvojice Mayda Kálalová a Martin Macháček a Lukáš Hruška s Katkou Píšovou. Ti sice na finále věřili, ale prostě jim to nepadalo a dopadly jak akcie na černý čtvrtek na New Yorkské burze. Jako vhodný nástroj na sbírání bodů se osvědčila značka Bürgerová. S Janou postoupil do finále Jirka Kotáb a s Monikou postoupil Mára Jansa. Jako zabezpečené fondy se ukázali a s přehledem postoupili do finále úspěšní z minulých turnajů dvojic Evča Šumová s Honzou Pyšvejcem a Jirka Králík s Adélkou Křížkovou. Mezi nejlépe hodnocené tituly v základním kole patřili Štěpán Mrázek a Monika Pachlová. Pomyslným druhým nejlepším zhodnocujícím nástrojem byli famózní Michael Žabka a rovněž famózní Radka Pelikánová. Terno na burze v prvním kole byly však výkony Tadeáše Vítka a Terky Kovaříkové – průměr téměř 160 bodů na hru byl úctyhodný.

24 Nikolle Tascon + Matteo Izzo 33 85 45 59 222

Ve finále ty dvojice, které patřily k nejlepším zhodnoceným titulům v základním kole, už tolik nezhodnocovaly – Štěpán a Monča skončili osmí, Micheal a Radka o místečko před nimi a Tedeáš a Terka klesli na páté místo – že by je doběhl neúprosný hospodářský cyklus? Jako zajímavá fúze se musela hodnotit spolupráce Páji Kohutové, která ve finále hodila 155 bodů a Pepy Holuba – ten měl finálové skóre 99 bodů, za to ho Pája určitě pochválit nemohla. Nutno podoktnout, že v základním kole byl tahounem Pepa. Celkově to ale bylo pěkné šesté místo. Bronzové medaile získali Honza Pyšvejc s na trhu bowlingových dvojic ostřílenou makléřkou Evou Šumovou. To, že nepatří do starého železa, nýbrž že jim patří barva stříbrná, dokázali Honza Skružný a Pája Knorová, když byly se skóre 275 bodů o dva lepší než Honza s Evou. Zlaté medaile si odnesli po zásluze Jirka Králík a Adélka Křížková. Jejich sehraná spolupráce ve finále ukázala nejlepší synergický efekt a skóre 287 bodů znamenalo celkový triumf v závěrečném účtování na BCP na Radavě… Gratulujeme!!!

Nyní nás čekají dva turnaje jednotlivců – první již ve středu 14.3. od 19 hodin. Čí vítězný příběh se tentokrát bude psát? Na viděnou se těší tým organizátorů Tadeáš Vítek, Michal Kupecký a Jirka Kotáb…