-

-

-

Petr Pravlovský konečně vyhrál SBOWL Ligu!!!

V posledním finálovém turnaji SBOWL ligy, který proběhl 17. prosince na Radavě, se hrálo o dvojnásobné body. V turnaji se představilo 31 soutěžících, včetně mezinárodní konkurence ze Španělska. Je ale vidět, že Španělsko není země bowlingu zaslíbená a Natalia Gamboa si odnesla také kromě účasti v prestižní sérii i čokoládovou cenu útěchy. Velkou pauzu na SBOWL lize měl Michael Žabka a to se také projevilo na výsledcích a finále mu tak uniklo. Do finále postoupil, ale nakonec neodehrál Michal Petr vítěz vůbec prvního ročníku SBOWL ligy. Kdo se do 18 členného finále dostal, ale bylo to s odřenými zády, byli Adam Böck (nutno podotknout, že se jednalo o odřená záda nikoliv krvavá – ty si podle investigativních novinářů dával Adam až na afterparty) a Honza Ambrož. Zatímco druhý jmenovaný se ve finále ne a ne trefit do kuželek – 80 bodů, tak Adam předvedl na jeho poměry heroický finálový výkon, který stačil na osmé místo. V posledním turnaji obsadila čtrnácté místo Monika Pachlová, ale to ji stačilo k titulu nejlepší ženy na SBOWL lize. Petrovi Burianovi se finále v posledním turnaji a nevydařilo a přišel o celkové třetí místo v sérii, když ho předskočil v turnaji čtvrtý Honza Skružný. Na bronz v turnaji dosáhl Petr Pravlovský, který se kvalifikoval s přehledem z prvního místa, ale jeho finálových 151 bodů patří k jeho průměrným hrám. Stříbro vybojoval Tadeáš Vítek za 157 bodů. V závěrečném turnaji SBOWL ligy sedlo finále nejlépe Láďovi Vávrovi a vyhrál ho velmi přesvědčivým výkonem 180 bodů. Trošku si tak spravil náladu z ne tolik povedeného závěru badmintonové sérii. Otázkou zůstává, jestli mu nadále budou chodit pozvánky, když poráží organizátora jak v bowlingu tak v badmintonu…

31. Natalia Gamboa 65 51 79 195 2

Už zbývalo vyřešit otázku, kdo se stal vítězem celé série, jestli Ondra Šváb (ten v turnaji zaznamenal páté místo) nebo Petr Pravlovský? Ze čtyř nejúspěšnějších turnajů nasbírali oba hráči shodný počet 220 bodů. A tak rozhodoval rozstřel jedné hry o bonusový jeden bod. Oba aktéři předvedli v rozstřelu vynikající výkon. Komentátoři německého vydání eurosportu, který přenášel živý přenos, to komentovali výrazy jako „Wunderbar“ nebo „Fantastisch“. Skutečně se rozhodovalo až závěrečným hodem. Snad trošku více pevné nervy měl Petr Pravlovský a po několika po sobě jdoucích stříbrných umístění se stal konečně králem SBOWL ligy. Nutno podotknout, že Ondra byl více než důstojným partnerem a i on zaslouží velké uznání. Gratulujeme!!!