-

-

-

Pondělní SBOWL Liga: Medaile visely vysoko…

Pondělí po Majálesu byl hlad po další studentské akci a tak se nakonec sešlo 41 studentů a přátel VŠE na předposledním turnaji SBOWL Ligy na Radavě. Jak je vidět, tak se úroveň SBOWL Ligy se neustále zvyšuje. Kde jsou ty turnaje, kdy stačilo naházet 260 bodů za obě hry a osmičlenné finále. Protože byla Radava od dvaceti hodin k dispozici téměř celá, tak se finále mohlo rozšířit na 12 finalistů. Z favoritů soutěže se turnaj příliš nepovedl Tomáši Tvarohovi. I u Lukáše Svobody jsme byli zvyklí na jiné výsledky než 26.místo – snad jeho neúspěch způsobila změna účesu či nedostatek štěstěny a ne mnou zapomenutá medaile z nějakého z turnajů minulého ročníku. Jak Lukáš říká, že chodí jen pro tu medaili – tak buď si budeš muset vyhrát novou, a nebo zůstanu tvým dlužníkem do konce všech SBOWL , co kdy budou… Ale dále k výsledkům. Velmi se dařilo Ireně Janouškové, která sice na finále nedosáhla, ale rozhodně to byl její lepší turnaj. Lenka Litchi a Miloš Novák zaznamenali jednu velmi dobrou hru, naházeli 166 resp. 171 bodů, ale oběma se nepovedla druhá hra a se 273 body skončili na děleném 14.místě. Smolařkou turnaje se stala Vanda Binderová, když do posledního hodu posledního hráče držela naději na finále, ale nakonec byla první pod čarou. Do finále postupovali s přehledem většina favoritů. Dokonce i nováčci, ale nutno podotknout jenom v letošní soutěži – protože Anička Vyšínová i Petr Gyurzovsky (největší nához dne 190b) ukázali v minulých setkáních a turnajích, že bowling umí.

Finále bylo tentokrát velmi kvalitní. Málokdy se stává, že by finále zvládla celá sestava takto dobře. Snad Petr Weida (124b) a Martin Beránek se 132 body (10.místo) nemohli být spokojení, jelikož tím poměrně ztratili v celkovém žebříčku na lídra Honzu Skružného. Další závodníci se srovnali od 133 do 146 bodů až do pátého místa. Brambory vybojoval Robert Hájek za 155 bodů, což je poměrně smutný fakt, že takto vysoké skóre nebralo medaili. Bronzová medaile byla tentokrát na 170 bodech a získal ji Honza Skružný. 171 bodů, tedy, o jeden více znamenalo pro Aničku Vyšínovou stříbro a nejlepší byl (180b) a tím se přihlásil do boje o celkový triumf Petr Pravlovský.

Finále SBOWL Ligy se hraje v pátek 14.května od 19h, takže neváhejte a už teď se přihlašujte. Aktuální žebříček najdete zde. Pokud má někdo 5 turnajů, tak nejhorší výsledek se odečítá a SBOWL Finále je za dvojnásobné body…