-

-

-

SBOWL 1: Jubilejní desátý ročník ligy otevřel vítězně ředitel

Je tomu skutečně tak SBOWL Liga rozjíždí už jubilejní desátou sezonu. V rámci prvního turnaje jednotlivců se v úterý 1. října střetlo 41 účastníků. V souboji o čokoládu tentokrát aktivně participovala Adélka Křížková (ta házela levou rukou kvůli zranění), ale nakonec čokoládu „slavila“ novicka Tatiana Škerlíková. V základním kole z hlavních favoritů neuspěl jen Dan Morávek. A i když se takovým legendám SBOWL ligy jakými jsou Beránek nebo Pravlovský tolik nedařilo, tak na rozdíl od Dana do finále postoupili. Základní kolo však suverénně ovládl Martin Hadraba výkonem 400 bodů. Takový výsledek ještě SBOWL liga nepamatuje. A Martinovi patří velká gratulace.

41 Tatiana Škerlíková 68 79 147 1

Ve finále se postupovalo celkem svižně a k vidění byl i pikantní sourozenecký souboj Binderová vs. Binder.  V souboji o nejlepší ženu se utkala čtveřice, a ač to z celkového pořadí tak nevypadá, tak to byl vskutku vyrovnaný boj a lze tvrdit, že to nakonec bylo sportovní terminologií „o prsa“, vyhrála (v turnaji bramborová) Leňule Peterová. Na stupně vítězů to dotáhl navrátilec Honza Skružný za pěkných 186 bodů vč. bonusu. Velmi vysoký standard her udržel stříbrný Martin Hadraba, ale celkově zvítězil výkonem 203 bodů včetně bonusu ve finále čajem nadopovaný ředitel turnaje Jirka Kotáb. Protesty soupeřů, že je to koupený, domluvený, nafixlovaný a tak dál sice proběhly, leč výsledek už nezměnily… Ředitel tak po prvním turnaji mohl být spokojený až na jedno nezaplacené rizoto na baru, ale to se jistě časem vysvětlí a na některém z příštích SBOWLů bude uhrazeno…

Nejlepším patří gratulace a na viděnou již příští středu 9.10. při turnaji smíšených dvojic se těší Jirka Kotáb