-

-

-

SBOWL 1: Pravlovský je jednička

V základním kole prvního turnaje SBOWL Ligy v nové sezoně se opět zvýšil handicap pro ženy na deset bodů (aneb zase jsme větší gentlemani) a neslo to ovoce v podobě početnějšího zastoupení dam v osmnáctičlennéím finále. Dokonce i Leňule Peterová se tam dostala :-). Na finále stačilo 273 bodů, ale pro některé tradiční finálové účastníky to bylo moc. Ve finále chyběli Štěpán Mrázek, Jirka Králík a ani organizátor Jirka Kotáb nemohl  nijak upravit pravidlo, aby se vešel do finále, protože to by asi museli postupovat všichni… Namále měl pak Adam Böck, ale pěti strajky v řadě se zachránil a do finále se kvalifikoval… Osvědčené finalisty doplnili i některá nová jména – Famózní první hra Vládi Dobrovolného 206 bodů, byla nejlepší hrou večera a kvalifikovala ho do finále. Vítězství v základním kole vybojoval Tadeáš Vítek vyrovnaných výkonech. Na opačném konci skončila na čokoládovém místě ve své premiéře Nikoleta Grajciarová, ale snad na nás nezanevře a v dalším turnaji skončí lépe… Nakonec ve výsledkové listině je „předposlední“ díky juniorovi Michalovi Kupeckému, který byl v kategorii MS – (ne mistr světa, ale mimo soutěž)…

46 Michal Kupecký 188 121 0  MS 0

Ve finále prvního turnaje SBOWL ligy se stala nejlepší dámou Eva Šumová, celkově obsadila 11. místo. Finále příliš nevyšlo Honzovi Skružnému a s desátým místem nemohl být spokojený. Nováček Martin Macháček zaznamenal šesté místo, jak v dopoledním badmintonu tak ve večerním bowlingu a přinesl svěží vítr do účastnických řad turnajů Sport.VSE.cz. Bronz tentokrát vybojoval i díky bonusu Ondra Šváb za 176 bodů. Stříbrnou pozici obsadil Petr Burian za 180 bodů. Bez ohledu na nějaké bonusy nejlepší výkon ve finále předvedl Petr Pravlovský (188 bodů) a ukázal, že minulý ročník nevyhrál náhodou. Gratulujeme!!!

Již tento čtvrtek (1.3.) na Vás čeká SBOWL liga turnaj smíšených dvojic…