-

-

-

SBOWL 3: ve středeční smršti se prosadil Martin Hadraba

Ve středečním klání třetího letošního turnaje singlířů SBOWL ligy na Radavě se sešla velmi početná a kvalitní konkurence 48 hráčů a hráček. V souboji o lísko-oříškovou čokoládu, kterou si objednala Ráďa Pelikánová (nakonec velmi přecenila síly a skončila 20. celkově) svedly souboj na ostří nože Lucie Lásková (143 bodů) a Jana Rottová (142 bodů) jelikož však nesplnily podmínku – zůstat do konečného vyhlášení, tak si na čokoládě pochutnala Jana Suková – nutno podotknout, že se všemi podělila. Sice vyrovnané výkony předvedli Ondra Merta, Martin Macháček nebo Honza Heteš, ale výkony to byly slabé a na postup do finále nestačily. Překvapivě až 31. skončil Honza Skružný – aneb když to nepadá, tak to nepadá a nenaděláš nic. Velký souboj mezi sebou předvedli Vávrovi. Honza bráchu Láďu porazil o dvě kuželky a skončil 25. Na postup nestačil tentokrát jeden z tradičních finalistů Štěpán Mrázek a smůlu si vybral Michal Bürger, který skončil na prvním nepostupovém celkově 19. místě. Do finále postoupila Evča Šumová, Honza Ambrož i Jirka Králík, i když všichni tři zachraňovali postup druhou hrou. Po dlouhé době ukázal umění bowlingu Lukáš Svoboda a kvalitními výkony si zajistil finálovou účast. Tomáš Andrle sice druhou hru pokazil, ale na postup to nakonec stačilo. Jako čtvrtý v základním kole skončil Martin Hadraba, přičemž jeho výkony měli rostoucí tendenci. Třetí místo si vyrovnanými výkony zajistil Petr Pravlovský. Druhé místo patřilo Petrovi Burianovi, když v první hře hodil rovnou dvoustovku. A svojí chvilku slávy si užil a první místo po základním kole náležitě oslavoval Jirka Kotáb –  v první hře 202 bodů, ve druhé 152 bodů. Sestupná tendence sice pokračovala i nadále – sice to nebylo 102 ale 120 bodů a celkové 15. místo, ale i takový dokáže být sport.

48 Jana Rottová 68 74 142 1

Tentokrát finále patřilo opět k těm silnějším – ba dokonce možná i k těm nejsilnějším. Výkon 144 bodů s bonusem byl nejlepším ženským finálovým výkonem a držitelka byla Adélka Křížková. Celkově obsadila 12. místo. Nadprůměrný výkon 150 bodů na SBOWL lize ve středečním finále stačil Tadeášovi Vítkovi na desáté místo. Na medaili tentokrát nestačilo ani 180 bodů, které si připsal bramborový Michael Žabka. Bronz putoval k Honzovi Vlkovi za 191 bodů. Kdo se nekoukal na finále, tak mohl tušit, že si Petr Pravlovský za 229 bodů (včetně bonusu) připíše další triumfální vítězství. Ale doslova ho přejel na cílové pásce Martin Hadraba, který hodil 235, což pokud se podíváme do historie celé ligy, tak takový výkon asi liga nepamatuje.

Martinovi a dalším nejlépe umístěným a oceněným blahopřejeme. Na viděnou již ve čtvrtek 19.4. na Radavě při dalším turnaji SBOWL ligy se budou těšit organizátoři Jirka Kotáb, Tadeáš Vítek, Michal Kupecký a nový správce žebříčku Adam Böck (díky).