-

-

-

SBOWL 4: Vydařeným závěrem triumfoval Beránek

Ve čtvrtém turnaji jednotlivců v páteční SBOWL lize hrálo 38 závodníků a závodnic. Do turnaje nejprve vstoupila i čtveřice hostů ze spolkové republiky Německo, ale jelikož byli oblečeni jako profesionálové a nakonec i jako profesionálové hráli, a tak k všeobecnému zájmu a ale na vlastní žádost ze soutěže odstoupili. Tím se zvedli šance pro ostatní, jak postoupit do finále. Finálová osmnáctka nebyla tentokrát až tak vysoko – 237 bodů. Pronikli do ní i favorité, kteří úplně nezazářili, ale řekněme zkušeně si došli pro postup  – Jirka Králík nebo Dan Morávek. Paralelu lze pozorovat ve výkonech fotbalové Příbrami, která stejně zkušeně míří za záchranou v lize, když v záchranářském duelu rozhodčí nejprve vyloučili jednoho českobudějovického hráče a o výsledku utkání rozhodla sporná penalta (že by tam byly peníze Jardy?).  V souboji o pivo a čokoládu (první muž a první žena od spodu) si statečně vedl Lukáš Šmíd, ale nakonec čokoládu brala Terka Hocková a kozlíky si odnesl Martin Babušák. V základním kole excelovali především muži. Třetí místo obsadil Radek Ullrych po vyrovnaných hrách. Petr Burian si připsal pódiové umístění v základním kole za druhé místo za 331 bodů . A jako čeští tenisté proti Kazachstánu do  Davisova poháru vstoupil do SBOWL ligy Martin Macháček. Na dráze číslo sedm hodil v první hře dvoustovku a ve druhé si postup do finále pohlídal a vyhrál základní kolo.

38 Martin Babušák 61 70 131 1

Ve finále Martin kopíroval výkon českého daviscupového týmu a stejně jako deblisti Štěpánek-Hájek ani on nepodal optimální výkon a skončil celkově osmý. Objevem letošní sezony je Radek Ullrych. V prvním turnaji skončil 21. ve druhém 7. a tentokrát ve své třetí účasti měl finále rozjeté na vynikající výkon, k jeho smůle se mu závěr příliš nevydařil a obsadil bramborovou medaili. Ve finále soupeřily pouze dvě dívky (možná s tím handicapem zase něco uděláme) a zatímco v základním kole byla lepší Adélka Křížková, tak víno po finále putovalo k desáté  Ráďě Aksamitové.  Honza Vlk předvedl stabilní výkon a došel si pro bronz. Reparát po nepovedeném základním kole složil Dan Morávek. Výkon 167 bodů byl nejlepší ve finále, ale bez bonusových bodů znamenal pro Dana stříbrnou pozici. Nejlepší závěr měl ve finále Martin Beránek – jeho série striků v závěru finále ho vynesla až na vrchol. Gratulujeme!!!

Další turnaj proběhne jako SBOWL Speciál tříčlenné týmy. Tento speciální turnaj proběhne ve středu 17.dubna od 19 hodin. V brzké době bude možné přihlášení…