-

-

-

SBOWL 4: Zaváhání a absenci favoritů využil Beránek, skvělá byla Peterová

Ve čtvrtek to na Radavě některým (ne)padalo. Celkem 38 soutěžících se zúčastnilo pátého dílu stále bowlingově prestižnější a kvalitnější SBOWL ligy na Radavě. V čokoládovém zápolení si nejméně připsala Kačka Šmaková a po zásluze brala cenu útěchy za 170 bodů z obou her. Jako mučedník odehrál tento turnaj Adam Böck. Přišel s berlemi pár týdnu po operaci kolene, ale odvážně se pouštěl do souboje s kuželkami – nakonec do žebříčku vybojoval 4,5 bodů, ale hlavně ukázal, jaký je to srdcař. Velmi nadějně měli rozehrané hry Míra Veselík a Petra Doležalová, ale ve druhé hře neudrželi nastolený trend a na finále to nebylo. Turnajem, kdy se prostě a jednoduše nedaří, si prošli Eva Šumová a Honza Pyšvejc – dokladem je 29. místo, kde skončila Eva respektive 36. místo, které obsadil Honza. Jirka Králík naházel 249 bodů a odcházel smířen s osudem, že do finále nepostoupí – je to jen a jen jeho škoda, protože ani ostatním se příliš nedařilo a byl by to on, kdo by postoupil z posledního postupového místa… Do finále se probojovala šestice dívek a to ne ledajakým způsobem, ale nepředbíhejme. Při absenci Štěpána Mrázka, Honzy Skružného a Tomáše Andrleho se otevřel možnost postupu pro obhájce Martina Macháčka, Honzu Ambrože nebo Michala Bürgera. A když se příliš nedařilo Petrovi Pravlovskému a Ondrovi Švábovi, kteří se báli do posledních hodů vůbec o postup, tak se prosadili jiní. Martin Beránek skončil třetí, když ve druhé hře hodil dvoustovku. Dvě stě sice nehodil, ale vysoký standard měl Honza Knapp a skončil v základu druhý. No a famózní výsledek – nejlepší nához dne i bez bonusu pro ženy předvedla Leňule Petrová – jejích 215 bodů bez bonusů zaslouží velký obdiv a uznání a smázla všechny o víc jak 30 bodů.

38 Kačka Šmaková 102 68 170 1

Ve finále to tentokrát nebyly žádné dvoustovkou hody. Martin Hadraba měl tentokrát klesající tendenci a jeho 130 finálových bodů stačilo na jedenácté místo. Trio Tadeáš Vítek, Petr Pravlovský a Ondra Šváb měli famózní závěrečný frejm, ale protože před tím to nebylo ono, tak se seřadili od šestého do osmého místa. Ani Lenka Peterová nenavázala nejlépe na základní kolo a skončila jako nejlepší žena na nepopulární bramborové pozici. Souboj o stříbro byl těsný a o bod třetí byl Petr Burian. Stříbro si vyházel Jirka Kotáb. Zatímco hokejisté Komety byli v ten večer trošku zklamaní, že jsou až druzí v republice, tak Jirka měl ze stříbrné medaile na SBOWL lize po velmi dlouhé době medailového půstu velkou radost… Nejlepší byl Martin Beránek, který znovu atakoval dvoustovku. Ta sice nakonec odolala, ale to už na Martinově triumfu nemohlo nic změnit. Gratulujeme.

Příště je na programu SBOWL ligy závěrečný turnaj dvojic a to konkrétně v sobotu 28. dubna od 18 hodin. Nicméně jednotlivci nemusí zoufat, protože hned 1. května budou mít i oni „práci“. Závěrečné finále pak proběhne v sobotu 12.5. Na viděnou u dalších akcí se budou těšit Tadeáš Vítek, Michal Kupecký a Jirka Kotáb.