-

-

-

SBOWL dvojice – sólový únik Vandy a Petra

Letos poprvé a rozhodně ne naposledy se odehrál na Radavě turnaj dvojic v rámci SBOWL ligy. Turnaj se nepočítal do celkového žebříčku, tudíž si nikdo nemohl stěžovat, že mu to ten druhý neustále kazí a že nezíská potřebné body do žebříčku… Dvojice nebyly nasazovány náhodně, podle dosažených výsledků, jako tomu bylo naposledy, ale skutečně podle toho, jak se registrovali… Po minulém pohádkovém vydání bychom dnes mohli zabrousit do cyklistiky…

V průběhu prvních odjetých etap Tour de Radava bylo jasné, že Lukáš Svoboda a Litschy se budou soustředit na jiný etapový závod. Tým Michael Žabka a Ráďa Pelikánová dostáli své fakultě, kterou studují a jako správní členové profesionální stáje pelotonu informatiky a statistiky dojely s výsledky s nejmenším rozptylem: Michael 107 a 107 a Ráďa 92 a 92 – leč na kvalifikaci do finálové etapy to nebylo. Doslova suverénně projeli královskou horskou etapou do finále Vanda Binderová a Petr Pravlovský, důrazně si o finále řekla dvojice Ondra Šváb a Lenka Peterová, když se Ondra vybojoval trikot pro nejlepšího vrchaře výkonem 212 v jedné hře. Do finále byl původně nastaven tvrdý klíč – šest nejlepších dvojic. Nicméně pravidla se na SBOWL lize mění každou vteřinou a jelikož na pátém až sedmém místě dojely tři týmy se stejným bodovým výsledkem (a také organizátor se nedostal do finále) a tak se finálová etapa nakonec rozšířila na celé bowlingové centrum – tedy na dvanáct párů. Jury se tak rozhodla pro větší atraktivitu turnaje a chtěla překazit plány největším favoritům na zisk cílových vavřínů.

26. Pavel Klika + Julie Alexandridisová 81 115 86 83 365

Ve finálové etapě se příliš nedařilo Robertu a Mari Hájkovým, kteří zvolili špatnou stopu a dojeli až na dvanáctém místě. Kvůli defektu (jinému mazání) dráhy ve spodním patře dojela dvojice Štěpán Černušák a Helča Labská až na jedenáctém místě. V závěrečné rovinaté etapě si velmi polepšili dva týmy – Míša Vařechová a Jirka Kotáb a Štěpán Mrázek a Monča Pachlová, ale na medaile to nebylo. Na třetím místě dojeli v závěrečné etapě Ondra Šváb, který nepředvedl extra výkon, ale týmová kolegyně Lenka Peterová mu zdatně sekundovala a vybojovali bronz. Životní turnaj absolvovali Adam Böck a Evča Šumová – Adam si vzal k srdci slova ředitele stáje, který pro něj měl po minulých závodech pouze slova kritiky, ale tentokrát Adam prokázal, že do týmu patří. Do cíle dosportoval s výkonem 178 bodů ve finále. Týmová parťačka Evča se držela v pelotonu, ale v závěrečném stoupání ukázala všem záda (3x strike v řadě) a bylo to stříbro. Jak v úvodní tak ve finálové etapě si jela dvojice Vanda Binderová a Petr Pravlovský sólový závod. Na začátku etapy vždy ujeli všem a po celou dobu náskok na peloton jen zvyšovali a po finálových výkonech – Vanda 196 a Petr 200 bodů zcela zaslouženě ovládli Tour de Radava. Spekuluje se nad použitím dopingu, nicméně ten zatím nebyl potvrzen, takže výsledky zatím platí!!!

Vítězům gratulujeme a na viděnou na dalším etapovém závodě – tentokrát jednotlivců v sobotu 5. listopadu od 18 hodin na Radavě…