-

-

-

SBOWL dvojice 3: Jirka a Adélka jsou letos v dvojicích suverénní

V sobotu 28. dubna v krásný letní den, tedy alespoň podle počasí, stačilo přijít na Radavu, prezentovat se do turnaje a hned to znamenalo finálovou účast. Vzhledem k nižšímu počtu přihlášených dvojic byl stanoven systém, že každý z dvojice hrál tři hry do celkového součtu a finále se tak hrálo už od prvního kola. Čokoládové místo obsadila mezinárodní spolupráce Miloše a Jennifer (zástupkyně skotské bowlingové školy).  Ve dvojici Honza Fait a Mari Hájková to vypadalo útok na nejvyšší pozice po první hře, ale poté přišly druhá a třetí hra a nakonec to bylo deváté místo. Honza Pyšvejc a Eva Šumová se sice zlepšili oproti poslednímu turnaji singlů, ale nutno podotknout, že ze dna se neodráží úplně špatně a sedmým místem Honza s Evčou zase díru do světa neudělali.  Leňule Peterová (nejkrásnější  1.) a Jirka Kotáb (nejkrásnější 2.) sice v „soutěži krásy“ excelovali, ale jaksi zapomněli, že jde především o bowlingový turnaj a tam to tak fantastické nebylo – celkem šesté místo. Holt někdy převládají alternativní cíle sportu – Coubertinovské: „není důležité vyhrát, ale zúčastnit se“ nebo Fialovské „není důležité vyhrát, ale dobře u toho vypadat…“  Petr Pravlovský s Markétou Sikorovou se rozjížděli pomaleji, ale v závěru mocně finišovali (Petr hodil 199 – nejvyšší nához dne) a nakonec obsadili čtvrté místo. Bronzové medaile vybojovali Jakub Ševčík a Verča Chvátalová, ta házela celkem stabilně a bylo na Jakubovi, jaký příspěvek přidá – Jakubovi vyšly dvě ze tří her a to stačilo. Stříbro tentokrát brala dvojice Dan Morávek a Vanda Binderová. Hlavně Vanda se zasloužila o medaile, protože ve druhé a třetí hře naházela pěkných 166 bodů. Jediná dvojice, která získala přes 900 bodů (průměr 150 bodů na hru) byli Jirka Králík a Adélka Křížková – především druhá jejich hra byla ozdobou večera (189 bodů Jirky a 188 bodů Adélky), díky níž měli pořádný vklad do celkového skóre.