-

-

-

SBOWL Finále: Petr Pravlovský obhájil prvenství v SBOWL lize

12. května si v České Republice konkurovaly dvě významné sportovní akce. Zaprvé vrcholil boj o ligový titul ve fotbalové Gambrinus lize a za druhé vrcholila SBOWL Liga na Radavě. Protože už Sparta nebyla ve hře o titul, tak se centrum dění v Praze soustředilo na 34 účastníků finálového večera SBOWL ligy, kde se tradičně hrálo o dvojnásobné body. Kdo celou sezonu hrál dobře, tak si nadějně rozehranou sezonu mohl pokazit, ale komu to nešlo, ale zazářil na finálovém večeru, mohl být novým králem.

V základním kole se bojovalo o osmnáctku finálových míst. Radek Hobža bojoval s premiérovou účastí na SBOWL lize a dopadlo to na 34. místo. Pro jeho štěstí na rozdíl od Gambrinus ligy v SBOWL lize se nestupuje, takže ho rádi uvidíme i příště a pokud vydrží až do vyhlášení, bude náležitě odměněn.   Honza Pyšvejc už několikrát ukázal, že je specialista na dvojice. V jednotlivcích to není pořád ono – bylo z toho jen 30. místo. Zástupci z řad badmintonistů Pepa Pánek a Luboš Dufek na finále ani jeden nedosáhl. Přeci jen s raketou jim to jde o něco lépe než s bowlingovou koulí. Vyrovnané výkony předváděla Péťa Horáková, ale na finále to nestačilo. S Jirkou Králíkem se do finále počítalo – zvlášť, když na nečisto hodil 199. Nicméně v turnaji mu to už nešlo a na postup nedosáhl. Velmi napínavá situace byla na hraně postupu do finále. Na 18. místě skončili Lukáš Hruška, Eva Šumová a Monika Pachlová. V rozstřelu si to rozdali o jedno postupové místo. A aby o napětí nebylo nouze, tak Monika a Lukáš hodili strike – vypadla tedy Eva. Ale musel rozhodnout další hod – v tom oba shodně hodili sedm. Oba účastníci rozstřelu na tom byli podobně jako tábory fanoušků Viktorie Plzeň a Slovanu Liberec o pár hodin před tím při vzájemném souboji o ligový primát.  A tak konečně rozhodl až třetí hod, kdy Monika na rozdíl od Lukáše dohodila a postoupila do finále.

34 Radek Hobža 107 84 191 2

Ve finále kromě osvědčených jmen byli Helča Labská, Pepa Holub nebo Míra Veselík. Posledně jmenovaný ukázal, že finále bylo jeho maximem a obsadil 18. místo. Finále příliš nevyšlo Monice Pachlové a hazardovalo s celkovým umístěním v lize… Za očekáváním (jako letošní ligové výsledky pražských S) skončili ve finále Honza Skružný a Ondra Šváb a na celkový triumf mohli zapomenout.  Na sedmém místě skončila Adélka Křížková a stala se nejlepší ženou finálového turnaje – jen těsně ji unikl triumf pro nejlepší ženu série. Petrovi Pravlovskému sice medaile na finálovém turnaji souzena není, ale na rozdíl od fotbalové Plzně, on vítězství v lize obhájil. Třetí místo na turnaji mistrů obsadil kvalitním výkonem 192 bodů Petr Burian. O bod více měl v součtu s bonusem Martin Beránek a bral stříbro v turnaji a celkově v lize bronz. Ve fotbalové lize v závěru sezony rozhodují především zkušení matadoři jako Štajner a Horváth, ale v SBOWL lize úřadovalo dravé mládí v podobě finálového výkonu 211 bodů včetně bonusu a králem večera se stal jeho autor Tadeáš Vítek. Tímto počinem si zajistil velkou porci bodů, která mu zajistila stříbro v celé lize, které se nakonec účastnilo 101 závodníků a závodnic.