-

-

-

SBOWL Finále: věčně druhý Petr Pravlovský

Už se nám počasí pomalu láme do letního a bylo na čase rozhodnout, kdo se stane celkovým vítězem série SBOWL Ligy. Potvrdily se zvěsti, že se nezúčastnil největší favorit Dan Morávek a tak to vy padalo na soupeření mezi Martinem Beránkem, Honzou Skružným a Petrem Pravlovským, ale pojďme na začátek večera, protože musíme konstatovat, jak moc se úroveň SBOWLu neustále zvedá. Na finálovém turnaji o dvojnásobné body se registrovalo 36 závodníků, ale už dávno neplatí, že s průměrem 130 bodů někdo postoupí – tentokrát byl poslední postupující Michal Burger a ten měl ze dvou her 290 bodů. Nepostoupili favorité jako Ondra Šváb nebo Tomáš Tvaroh. Na druhou stranu Pepa Pánek si na Radavě udržuje stabilní formu jak v bowlingu – pravidelně uzavírá startovní pole, tak na baru – pravidelně uzavíra i bar… Mezi finalisty nechyběli favorité, mimochodem Petr Pravlovský hodil dvoustovku. Honza Skružný už vypadal na odpis – první hra 114 a po 6 frejmu asi 75 bodů, ale pak mu někdo řekl – cituji: “ vždyť seš mistr světa, tak se s tím poper!“ a Honza se s tím náramě popral – 5 strajků v řadě a postup byl doma. Do finále postoupila jedinná dáma – Klára Jedličková a to i přesto, že startovala na SBOWL úplně poprvé…

36. Pepa Pánek 125 75 200 2

Ve finále tentokrát nepadaly ohromující výsledky- bylo vidět, že jde o důležité body a možná to někomu svazovalo ruce a bralo přesnou mušku… Michal Burger se sice dostal do finále a zlepšil se v něm od minulé finálové účasti, ale 98 bodů není nic, co by ho mohlo těšit. Místo Kláry Jedličkové hrála Lenka Peterová a zastoupila ji znameníitě – dotáhla to až na páté místo za 144 bodů společně s Jirkou Králíkem, který vyhrál atletický minisouboj s Adamem Böckem. Michal Walla porazil kromě ambiciózního Lukáše Hrušky na dráze i dalších sedm finalistů a získal bronz. Honza Knapp měl moc pěkné kolo 171 bodů a asi si ještě může drbat vlasy za nedohoz v posledním frejmu – celkově stříbro. A komu vyšel turnaj parádně, byl Petr Pravlovský – 176 bodů – zlatá medalie – nicméně počtvrté v řadě v SBOWL lize na druhém místě – v celkovém pořadí nestačil na Martina Beránka, který tak obdržel pohár pro nejlepšího muže série a připojil se k legendám SBOWL ligy – Michal Petr, Miloš Novák, Honza Skružný a Dan Morávek…