-

-

-

SBOWL jednotlivci 4: Domácí prostředí rozhodlo…

Čtvrtý turnaj SBOWL ligy jednotlivců proběhl již čtyři dny po tom třetím turnaji. Stále se hledal vyzyvatel, který poprvé porazí letos skvělého Tadeáše Vítka a již předběžně můžeme prohlásit, jako když Spojéné státy dopadly v roce 2003 Saddáma Husajna, „Dámy a pánové, máme ho!“. Našel se mezi 38 startujícími, kteří se turnaje zúčastnili. Ale pojďme popořádku:

V prvním kole bylo k vidění také dost zajímavých událostí. Dan Morávek minulý turnaj ladil formu na finále, ale nedostal se do něj. Tentokrát si základní kolo pohlídal a suverénně zvítězil. Ondra Šváb žehral nad špatným namazáním dráhy a tak se vrátil k rovnému házení a také bez problémů postoupil – jeho kouč Honza Ropický zahlásil Ondra „starý“ Šváb je zpět! Pavel Tesař si po nedělním badmintonu spravil náladu postupem do finále a snad i konečným osmým místem v bowlingu. S jednoznačným cílem zastavit některé soupeře byli někteří odesláni na dolní dráhy, a zatímco Petr Burian bezpečně postoupil, tak Tomáš Andrle na postup nedosáhl – taktika se povedla z 50 %. Do posledních okamžiků se o postup třásli Martinové Macháček a Hutňan se 286 body, ale nakonec to byli oni, co uzavírali finálovou osmnáctku. První nepostupující, který bude od tohoto turnaje také mezi oceněnými, byl tentokrát Luboš Dufek s úctyhodnými 280 body. Nepostoupili tak například několikrát nejlepší žena turnaje Adélka Křížková, objev minulého turnaje Radek Šindelář nebo dvojnásobný vítěz dvojic Adam Böck. O čokoládu se rázně přihlásila Lucka Pavlíčková a také ji se 140 body ze dvou her zaslouženě získala:).

38 Lucka Pavlíčková 75 65 140 1

Finále se neslo tentokrát v duchu vysokých výsledků, ale ne všem se zadařilo. Jirka Králík postupuje v turnaji jednotlivců podle geometrické řady – byl postupně 2.,4.,8. a tentokrát 16. Jak asi dopadne příště? Vítěz základního kola Dan Morávek nedokázal udržet výkonnost a skončil jedenáctý. Nejlepší ženou se stala Vanda Binderová, která oprášila starou dobrou formu a skončila nakonec devátá. Ondra Šváb a Honza Ambrož měli 177 respektive 184 bodů vč. bonusů, ale tentokrát to na medaile nestačilo. Tadeáš Vítek, jak už bylo zmíněno, sice nevyhrál, ale bronz si odnesl a jeho náskok v žebříčku (zde) ještě narostl. Obrovský souboj se odehrál mezi Martinem Hadrabou a Jirkou Kotábem. Martin sice hodil více striků, ale také jedny smolné parohy. Jirka ani jednou ve hře nezaváhal a ještě mu to prostě padalo (uklízečku s koštětem za drahami naštěstí nikdo nezpozoroval). Byl z toho výkon 230,5 bodů vč. bonusu a výhra nad Martinem i v celém turnaji o dva body. Dá se říct, že pro Jirku konečně rozhodlo domácí prostředí… A protože statistika nuda je, tak přidávám jeden postřeh: „Že mi to teda trvalo vyhrát ten SBOWL – teď už můžu v klídu dostudovat“ – od 20. února 2009 proběhlo v rámci  SBOWL ligy 46 turnajů jednotlivců a 9 turnajů dvojic a je to premiérové vítězství organizátora:).

Další turnaj SBOWL ligy proběhne v pátek 23.listopadu a tentokrát to budou smíšené dvojice, takže neváhejte a  se svými bowlingovými partnerkami či partnery se přihlašte už teď. Je možné, že to nebude tentokrát jen o bowlingu (ale nesmíme tu PhD obhajobu zakřiknout)…