-

-

-

SBOWL Liga – 4.turnaj: 4 ženy ve finále!!!

Poslední sobotní večer patřil dalšímu dílu SBOWL Ligy. Masovou akci posledního turnaje vystřídala klubovější atmosféra sedmatřiceti účastníků.

V základním kole bylo k vidění řada zajímavých výkonů. Jak už to tak bývá, tak jsme byli svědky jak příjemných tak nepříjemných překvapení. 205 bodů Tomáše Tvaroha a 213 Jirky Kotába není skóre za jednu hru, nýbrž za obě hry, což si ani jeden za rámeček nedá. Osud, kterého se dočkal Jirka Kotáb minule, zažil tentokrát vítěz posledního turnaje Tomáš Hasil, když před posledním házejícím, byl na dvanáctém – posledním postupovém místě. Jenže Ondrovi Váňovi, který přišel poměrně později a pomalu jsme ho museli přemlouvat, aby si zahrál do turnaje, se zadařilo a Tomáše odsunul na první nepostupující pozici – alespoň se mohl v klidu najíst… Ve finále nechyběli tradiční hvězdy SBOWL Ligy – Honza Skružný, Martin Beránek, Petr Pravlovský, Ondra Šváb, Dan Morávek a nebo Monča Pachlová. Do finále postoupil i Petr Keim, který si připsal v jedné hře 211 bodů a to si jistě zaslouží velké uznání. Potěšující bylo, že kromě Monči Pachlové, postoupily do finále další tři ženy – 4.turnaj – 4 ženy ve finále. Kdyby to tak pokračovalo dále, máme se na posledním sedmém turnaji na co těšit…

Finále na jednu hru bývá vždy nevyzpytatelné a to poznala tentokrát celá řada finalistů. Ve finále došlo k zajímavému souboji, protože se odehrál souboj páru ve finále. Společně nastoupili na dráze 12 a oba dva se vytáhli k pěknému výkonu – Lenka Čížková získala 144 bodů a Petr Keim 153 bodů, což stačilo na umístění v první šestce. Bronzovou medaili tentokrát vybojoval Dan Morávek a definitivně tak potvrdil, že finálové kolo už mu problémy nedělá. K velkému potěšení organizátora se na stupních vítězů objevila dáma – Pavla Zmrzlíková v první finálové účasti naházela 181 bodů, což znamenalo stříbrnou medaili. Nejlepší ve finále byl Petr Pravlovský a 193 bodů je toho důkazem. Jistě se tak vrátil do boje o celkové prvenství v SBOWL Lize, poté co v úvodních dvou turnajích nepostoupil do finále. Vítězům gratulujeme a na další bowlingové souboje se těšíme už na státní svátek ve středu 17. listopadu od 18 hodin.