-

-

-

SBOWL Liga – 5. Turnaj: Sváteční smršť!

Na svátek 17. listopadu se odehrál pátý turnaj SBOWL Ligy a ač to zpočátku nevypadalo, tak to byl jeden z nejkvalitnějších turnajů, jehož se zúčastnilo 46 startujících.

Základní kolo

Jakoby svátek oslav studentů a boje za svobodu zapůsobil na některé favority SBOWL ligy. Heslo „máme holé ruce“ se zřejmě projevilo na výkonech Honzů Ambrože a Skružného – ti skončili až ve třetí desítce. Finále uniklo i tradičním účastníkům Danovi Morávkovi, Martinu Beránkovi a „sběratelce vín“ Monče Pachlové. Na druhou stranu nelze říct, že by házeli všichni nějak špatně, ale konkurence byla obrovská. Já jako organizátor jsem se vzhledem k počtu účastníků už viděl ve finále se svými 289 body, ale když se podíval blíže na tabulku tak jsem zjistil, že po osmi lidech, kteří odházeli, jsem až na pátém místě a věděl jsem, že bude „zle“. Bylo jasné, že tentokrát desetičlenné finále bude mít jiné zastoupení. Přeci jen někteří favorité nezklamali a jak Petr Pravlovský, tak Ondra Šváb s přehledem postoupili. Nejpříjemnějším překvapením základního kole byl Honza Fait, který začal jak z partesu a jako by nic, měl v první hře na kontě pět striků po pěti hodech. V dalších hodech už to tak slavné nebylo, ale výkon 196 bodů byl nakonec nejvyšší nához dne a dobrý základ pro postup do finále. Do finále postoupila po dlouhé době Vanda Binderová, která ve druhé hře mocně finišovala a povedlo se. Dále se dařilo nováčkům SBOWL ligy. V době, kdy dohazovali poslední hráči, byla hranice postupu a nepostupu velmi tenká. Jakmile všichni doházeli, tak bylo jasné, že Petr Mejstřík a Robert Hájek s 293 body nepostoupí. Na desátém a jedenáctém místě byli s 294 body Michal Bartík a Mariana Hájková a tak následoval rozstřel s náhlou smrtí, kdo hodí víc, tak postoupí. Napětí se dalo krájet. Začala Mariana – hodila sedm. Michal kontroval a skončilo to rovněž sedmi shozenými kuželkami. Druhé kolo odstartoval Michal – hod se mu příliš nepovedl – skóre tři, Mariana hodila strike a vybojovala si tak finále.

Finále

V desetičlenném finále byl tentokrát poměr mužů a žen vyrovnaný padesát na padesát. A muž „extrémů“ Honza Fait nezklamal ani ve finále – i když 82 bodů si asi za rámeček nedá:). Na osmé místo se dostala Mariana se 147 – jindy by se s tímto bodovým ziskem blížila medailovým pozicím, ale tentokrát byly výkony ve finále úctyhodné. Bronzová medaile nakonec patřila Martinovi Hutňanovi za 169 bodů. 174 bodů Ondry Švába stačilo na stříbro a všem tentokrát „vypálila rybník“ dáma – Petra Flegelová naházela 188 a stala se vítězkou svátečního turnaje. Medaile nejlepší tentokrát nedostali, ale podle hesla ze slavného československého filmu: „My vám ty medaile přivezeme“ je obdrží jistě příště. Na setkání s vámi u předposledního turnaje SBOWL ligy této sezóny se v sobotu 27. listopadu od 19 hodin těší Jirka Kotáb.