-

-

-

SBOWL Liga – první turnaj i s mezinárodní účastí

První turnaj SBOWL Ligy na Radavě začal vskutku impozantně. Přesně kulatých padesát závodníků nastoupilo do úvodního kola prvního turnaje. Nutno podotknout, že se objevila celá řada nováčků a účastí nás potěšili i reprezentanti Německa a Maďarska.
Základní kolo:
V příjemné atmosféře se začalo o něco dříve vzhledem k vyšší předpokládané účasti. A nováčci se činili. Tak například Zdenda Filipčík nahrál 152 bodů v první hře, ale aby se dostal kdokoliv do finále, musí předvést dvě kvalitní hry a to se Zdendovi nepodařilo a dopadli tak i jiní včetně zahraničních účastníků. Naopak někteří tradiční finalisté na desetičlenné finále nedosáhli – Petr Weida, Robert Hájek a dokonce i obhájce stříbra Petr Pravlovský skončili před branami finále. Do finále doplnili celou řadu favoritů poměrně nezkušení borci SBOWL Ligy Michael Žabka, Péťa Kočer a Tomáš Holý. Handicap u něžného pohlaví jsme sice zvýšili na 8 bodů za hru, ale bohužel to nepřispělo k zvýšení žen mezi finalisty. Nejlepší ženou se po vítězném rozstřelu nad Annou Kaufmann zvítězila Kamča Jeřábková.

Finále:
Finále dopadlo tak jak dopadlo a do jisté míry i tak jak mělo. Okolo 130 bodů se seřadilo několik závodníků od osmého do pátého místa a uvidíme, jak je to v budoucnu bude mrzet. Nepopulární bramborovou medaili, ale jako velký úspěch to může brát Péťa Kočer. V rozstřelu o stříbrnou medaili vyhrál Ondra Šváb nad Tomášem Holým, ale nejlepší byl v prvním turnaji Láďa Vávra. Už v základním kole předvedl největší nához dne 201 bodů v jedné hře a ve finále nic neslevil ze svého výkonu a finálovým náhozem 172 jasně zvítězil a ujal se vedení v žebříčku – jak sám řekl, obhájit to na dalším turnaji, bude složitější…