-

-

-

SBOWL Liga 2: one man show by PP

Ve středu 9. března po delší paze pokračovala SBOWL liga druhým turnajem a pokračování to bylo více než povedené, protože počet účastrníků atakoval padesátku startujících. Nakonec to nevyšlo o jednoho, ale i tak 49 je slušné číslo. 49. skončila Denisa Brdlíková, ale jelikož nevydržela na vyhlášení, tak cenu útěchy bral „rekordman“ Standa Malý. Poprvé po dlouhé době start v SBOWL lize absolvoval Adam Böck – n finále to sice nebylo, ale v konkurenci z řad atletů mimo jiné z Jeseniovy atletické školy, byl nejlepší. V turnaji startovalo také liberecké komando. Hodně se čekalo od Lukáše Zemana, který v nedávné době vyhrál mezinárodní bowlingový turnaj na Gibraltaru, ale výkon, který předvedl v SBOWL lize nestačil ani na nejlepší třicítku. Nedařilo se ani tradiční hvězdě mezi dámami Monice Pachlové a umístění ve třetí desítce je jistě zklamání. Oživit zašlou slávu se pokusila Vanda Binderová, ale ani u ní to skvěle nedopadlo – snad si to vynahradí již tento čtvrtek při smíšených dvojicích. Přibývá nám Vávrů – Honza skončil 31., Michal 21. a kdyby tu byl i Láďa – tipnul bych to na 11. místo, ale Láďa tentokrát turnaj vynechal. Slabší den si vybrali Lukáš Svoboda a Michal Baroch.

49. Denisa Brdlíková 91 59 150 1

Pojďmě k těm, co se probili do finále. Do finále postoupili tradičně Petr Pravlovský (skvělý výkon 359 bodů), Dan Morávek (nejvyšší nához v turnaji v jedné hře 221 bodů), Ondra Šváb, Honza Skružný, Michael Žabka a podruhé zasebou i oba bratři Beránkové. Netradičně dobře si vedli Štěpán Černušák a Jirka Kotáb a finále je rovněž neminulo. Ve finále nechyběl ani Tomáš Hasil, který zaznamenal už několik úspěchů na SBOWL lize a i jeho partnerka Zuzka Čadková – tentokrát nejlepší dívka v turnaji. Dvanáctku doplnil badmintonový fantom Roman Alexa.

Finále tentokrát mělo poměrně vysokou kvalitu, ačkoliv řada favoritů nepodala optimální výkon – spokojení nebyli Ondra Šváb, Honza Skružný, Tomáš Hasil ani Michael Žabka. Naopak Jirka Kotáb byl nadmíru spokojen se 172 body a dlouho věřil v medaili. Bohužel pro něj Dan měl famózní finiš a doslova na cílové pásce ho přespurtoval na 176 bodů – bronzová medaile. Martin Beránek zlato neobhájil a 180 bodů znamenalo stříbrnou medaili, protože nejlepší formu jak v základním kole tak i ve finále předvedl Petr Pravlovský a za 195 bodů se stal zaslouženým vítězem turnaje. Nejlepším gratulujeme a ostatním děkuji za účast a zvu na turnaj smíšených dvojic již tento čtvrtek (17.3.) na Radavě…