-

-

-

SBOWL Liga 2: One man show

37 statečných hráčů i hráček  se potkalo v pátek 12.března na posledním bowlingovém turnaji v rámci SBOWL Ligy na Radavě. A rozhodně se děly věci. Čekal se útok dvou favoritů z minulého ročníku. Zatímco Petr Pravlovský očekávání naplnil a hodil 327, tak Miloš Novák asi zažívá ještě zimní spánek – s výkonem 212 zaostal i za svou partnerkou Luckou Kopřivovou, která naopak od doby, co sbírala cenu útěchy udělala velký pokrok.  K vidění byl i pikantní sourozenecký souboj Mariana vs. Robert Hájek. Robert, poté co odházel, rychle odcházel, jelikož věděl, že je zle a Mariana ho také o 14 bodů porazila a s výkonem 249 byla nejlepší mezi ženami. Před finálovými branami zůstal stát Kuba Bernat a těsně uniklo minulému vítězi Michalovi Barochovi. Na finále tentokrát stačilo 278 bodů, což představuje kvalitní výkon 139 bodů na hru. Už výkonem v kvalifikaci se blýskl Honza Skružný náhozem 370 ze dvou her.

Finále tentokrát bylo velmi slabé – poznámky typu „co tam hrajou, to sem tam mohl být já, to je teda slabota“ byly skutečně na místě. Martinovi Hadrabovi (101 bodů) a Jirkovi Králíkovi (104 bodů) se snad zželelo Jirky Kotába, jelikož jemu 105 bodů stačilo na 6.místo. 5.místo bral tentokrát Ondra Šváb. Těsně pod stupni vítězů skončil se 125 body Martin Beránek. K bronzu stačilo Petrovi Weidovi 135bodů. Zajímavý souboj byl o stříbro, když posledním hodem musel shodit Petr Pravlovský minimálně 9 a to se mu povedlo a o jednu kuželku přeskočil Petra Weidu. Všichni, kdo byly ve finále, házeli tedy podprůměrně. To platilo až na jednu výjimku a tou byl Honza Skružný. Každým hodem šel jasně za vítězstvím a jeho skóre se nakonec zastavilo na 181 bodech. Gratulujeme!!!