-

-

-

SBOWL Liga 2: Šváb a Pravlovský dominují

Ve druhém turnaji jednotlivců v sezoně se prezentovala čtyřicítka soutěžících. Právě o čtyřicáté místo se střetl velký souboj. Ráďa Pelikánová sice předvedla stabilní výkony v obou kolech, ale Zuzka Kohoutová nakonec čokoládu získala. V tomto souboji nezklamal ani Ondra Merta, ale druhou hrou, ve které naházel 120 bodů si bilanci „pokazil“. Lenka Litschy a Lukáš Svoboda byli letos poprvé na bowlingu a bylo vidět, že do ideální formy mají daleko, ale tak sezona je ještě dlouhá – třeba se zlepší již příště. Individuální soutěž ukázala, že dokáže být jiná , než soutěž dvojic – Adélka Křížková, Tereza Kovaříková, Michael Žabka či Pája Knorová – ti v soutěži dvojic předváděli vynikající výkony, ale v individuální soutěži to na finále nebylo. Smůlu si vybrali Petr Weida a Adam Böck, kteří skončili shodně na prvním nepostupovém 19. místě. Do finále prošli Honza Dvořák – účast na SBOWL po dlouhé době, Petr Kosek, který zažíval premiéru na SBOWL lize. Tentokrát nezůstal za branami finále žádný z favoritů, i když Dan Morávek měl na mále. Nejlepší ženou v základním kole byla Mayda Kálalová, která ze 2 her měla skóre 322. Je jen škoda, že finále ji tolik nevyšlo a nakonec skončila patnáctá.

40 Zuzana Kohoutová 61 70 131 0 1

Ve finálové osmnáctce se vůbec nedařilo Honzovi Dvořákovi – 73 bodů – to je na finalistu SBOWL ligy opravdu málo… Tadeáš Vítek má většinou na finále smůlu a ani tentokrát to neprolomil a skončil třináctý. Ve finále startovala čtveřice dívek. Nejlépe si z nich vedla Marcelka Pecháčková a jako nejlepší žena skončila celkově osmá. Velmi dobré výkony předvedli Štěpán Mrázek (165 bodů) a Jirka Kotáb (168 bodů), ale tentokrát tento výkon stačil na šesté resp. páté místo. O bronzových medailích musel rozhodnout rozstřel – shodné skóre měli Honza Skružný a Martin Hutňan. Druhý jmenovaný hodil v rozstřelu strike a završil úspěšný turnaj bronzem. V základním kole dominovali Petr Pravlovský a Ondra Šváb. Petr tentokrát obsadil stříbrnou pozici, když ve finále hodil 195 bodů. Ondra Šváb naházel nejvíce v základním kole i ve finále – o dvě kuželky mu unikla dvoustovka, ale to ho v konečném účtování nemuselo mrzet, protože to byl právě on, kdo se mohl pyšnit zlatou medailí po turnaji. Gratulujeme!!

Pozor změnil se turnajový kalendář – takže další turnaj je ve čtvrtek 29.3. a je to turnaj smíšených dvojic. Aktuální termíny můžete nalézt zde.

Zároveň můžete sledovat pořadí v žebříčku zde.