-

-

-

Sbowl Liga 3.turnaj – malé dítě přerostlo ve velkou akci

Týden nabitý sportem pod naší organizací začal netradičně třetím pokračováním bowlingové série již v pondělí 25. října. Kdo by to byl řekl, že na začátku, kdy se zúčastnila turnajů třicítka soutěžících, že nyní v pondělí se bude prezentovat 62 startujících.

Základní kolo
S počtem účastníků rostla i kvalita turnaje. I přes fakt, že do finále postupovalo dvanáct nejlepších, tak bylo finále opravdu hodně vysoko. I když nejprve komentujme některé jiné výsledky, protože některé tituly byly obhájeny. Tak například Standa Malý obhájil pozici zisku čokolády (cena útěchy). Naopak Láďa Vávra, který senzačně vyhrál první turnaj, skončil na 41. místě. Minulému šampionovi Michalu Šprcovi stačilo 282 bodů až na osmnácté místo. Ale do tuhého šlo až v závěru kvalifikace. Honza Skružný už doufal v postup, ale ani 286 na nejlepší dvanáctku nestačilo. V závěru kvalifikace nastupovali adepti na postup Jirka Kotáb a Robert Hájek. Celé kolo nic moc neházeli, ale závěr měli oba povedený – Robert 291 a Jirka 290 bodů – v tu chvíli 12. místo. Poslední, kdo mohl do boje o finále zasáhnout, byla Monča Pachlová. A protože situaci zvládla, tak se do dvanáctky vešla a obhájila titul nejlepší dámy v turnaji a stala se tak sběratelkou vín. Musíme ocenit také další postupující, jelikož předvedli vynikající výkony. Devět závodníků se dostalo na tři sta a více bodů. Jmenovat za všechny budu Honzu Ambrože, který naházel v první hře 210 bodů a dále vítěze kvalifikace, kterými se stali Petr Pravlovský (poprvé letos ve finále) a Ondra Šváb s úctyhodnými 361 body ze dvou her.

Finále
Ve finále se nedařilo Monče a Robertovi, kteří bojovali do poslední chvíle o postup. Ani Honza Ambrož se neudržel v provozní teplotě a nenavázal na svůj skvělý výkon. Ondra Šváb a Petr Pravlovský nezklamali, ale 150 a 151 bodů stačilo pouze na páté respektive čtvrté místo. Třetí místo vybojoval Maroš Jankovič výkonem 152 bodů. Druhé místo obsadil Dan Morávek (171 bodů) a nejlepším finalistou byl Tomáš „Jajar“ Hasil a za výkon 174 bodů bral zlatou medaili.

Vítězům gratulujeme!!!

Po finále proběhly ještě nějaké sázky, ale Tomáš „Jajar“ Hasil měl nakonec štěstí, že se hra nestihla, jelikož by ulice Milady Horákové viděla něco, co dlouho ne:). Na viděnou na čtvrtém turnaji v sobotu 6.listopadu na Radavě při čtvrtém turnaji.