-

-

-

SBOWL Liga 3: V hlavní roli favorité

Snad temné síly, nepřízeň štěstí a osudu, zimní únava, rýmička, chyba časoprostoru nebo jakýkoliv jiný důvod zapříčinily menší docházku a účast na třetím podniku SBOWL ligy. Nicméně čtyřicítka účastníků se rozhodla vstoupit do turnaje, kdy si zase organizátor dělal, co chtěl – jen aby postoupil do finále. Vzhledem k velkému počtu očekávaných účastníků se do finále kvalifikovalo 18 nejlepších. Aby ti, co předvedli vynikající výkony, nepřišli vniveč, tak prvních dvanáct dostalo bonus do finále odstupňovaný, podle toho jak skončili v základním kole.

Do turnaje vstoupilo také dost nováčků – Martin Bartoš sice naházel 112 ze dvou her, ale nevydržel do vyhlašování – stejně jako Vojta Rejlek, tak se z čokolády radovala Lucie Javůrková. Těsně za branami postupu skončili Jirka Králík a Adélka Křížková. Honza Pivovarník sice v první hře hodil 92 bodů, ale ve druhé hře hodil pět striků v řadě a celkových 263 bylo poslední postupové místo.

Ve finále se dařilo favoritům, i když pohádka o Vlkovi to tentokrát rozhodně nebyla. Láhev bílého vína tentokrát patřila Kristýně Musilové, když ve finále předvedla pěkný výkon a získala 147 bodů. Z dvanáctého kvalifikovaného místa se na konečné šesté posunul Honza Knapp. Tomáš Andrle naházel 202 bodů, ale díky nižšímu bonusu to znamenalo až třetí místo – nicméně Tomáš si to užíval, protože finále mu dosud nikdy tak dobře nevyšlo. Stříbro patřilo dosavadnímu lídrovi Ondrovi Švábovi, který naházel 200 bodů, ale měl větší bonus než třetí Tomáš Andrle. Vítězem třetího turnaje SBOWL Ligy se stal po zásluze Petr Pravlovský. Ten nejprve vyhrál základní kolo výkonem 368 bodů, ze dvou her a ve finále bez ohledu na bonusy hodil 203 bodů, což byl nejlepší výkon dne a Petr naznačil Ondrovi Švábovi, že to s celkovým triumfem nebude vůbec jednoduché…

Na dalším turnaji, který bude v sobotu 19.11. od 18 hodin na Radavě se těší Jirka Kotáb…