-

-

-

SBOWL liga 3: Vítej zlatý hattricku

Třetí setkání nadšenců bowlingu mělo komornější charakter sedmatřiceti účastníků, kteří se ve čtvrtek večer na pražské Radavě utkali o další sérii cenných kovů a bodů do žebříčku v rámci SBOWL ligy. Turnaj odstartoval výkon sezony v základním kole – Jirka Kotáb 397 bodů ve dvou hrách. K tomu existuje několik přístupů: Lépe upřednostnit ten „váňovský“: Když se daří, tak se daří vše než ten druhý obrácený štěstí ve hře, neštěstí v lásce. No ale pojďme dál, protože byla celá řada úctyhodných výkonů – Petr Pravlovský nezůstal daleko 395 je také vynikající výkon. Přes tři stovky se dostalo celkem osm závodníků. Po dlouhé době se ukázal na akci Sport.VSE.cz Lukáš Hruška a rozhodně neházel na „hrušáka“ jak se zavedl termín pro výkon pod 100 bodů ve hře, naopak Lukáš vybojoval finále. Na lepší časy se blýská Ondrovi Švábovi, který se novým stylem probojoval také do finále. Vůbec na finále dosáhlo pár nováčků na SBOWL lize – Adam Marcinik a Radek Šindelář. Finále uniklo Danovi Morávkovi, Lukáši Svobodovi, Honzovi Ambrožovi a Láďovi Vávrovi (tomu těsně jen o jeden bod). Všichni jistě zažili povedenější bowlingové večery. Souboj o čokoládu se zúžil na tři favoritky – Ráďu Aksamitovou, Ráďu Konečnou a Bariu Krechanovou, ale ne vždy vítězí Ráďa (jak tomu bylo v případě minulého turnaje dvojic, kdy čokoládu získala Ráďa Pelikánová). Takže tentokrát čokoládu získala Baria.

37 Baria Krechanová 58 85 143 1

Ve finále zažil Honza Horešovský smutný příběh, jak on rád říká, když hodil 89 bodů, ale je to ještě mladý závodník a určitě ho finálová účast otrká… Dva aspiranti po prvním kole Jirka Kotáb a Petr Pravlovský nedokázali udržet výkonnost z prvního kola a následoval posun do nižších pater. Nejlepší ženou byla Andrea Semrádová, která předváděla nadstandardní výkony a celkově brala šesté místo. Nepopulární, ale přesto povedené bramborové umístění získal novic Radek Šindelář. Bronz a stříbro si rozdělili stabilní dvojka Andrle, Burian. Tentokrát Tomáš bronz a Petr stříbro. Když komentoval Robert Záruba hokejový šampionát v roce 2001, tak použil jednu nezapomenutelnou frázi („Vítej zlatý hattricku“ pozn. red.), kterou tentokrát mohl použít Tadeáš Vítek. Sice nezáří v základních kolech, ale již třetí turnaj jednotlivců v řadě ovládl on a to je skutečný kumšt, ke kterému gratulujeme…

Další turnaj jednotlivců je už v úterý (13.11.), tak se neváhejte přihlásit…