-

-

-

SBOWL Liga 5: jen Honza Skružný udržel standard

Menší počet 34 účastníků sliboval na předposledním turnaji SBOWL ligy jednoduší klíč k postupu do finále, ale to se nakonec nekonalo. Je vidět, že úroveň na SBOWL lize zvyšuje, protože 30 ze 34 přehodila hranici pro začínající bowlingáře. Moc příjemným překvapením bylo tentokrát vystoupení Standy Malého – hodil 269, ale na finále si ještě bude muset počkat, protože byl první nepostupující…  Někteří ostřílení borci – Tomáš Hasil a Jirka Kotáb vyhořeli jak papír… Na finále nedosáhli ani stálice finálových bojů – Lukáš Svoboda a Štěpán Mrázek, když skončili 14. Respektive 15. Ve finále tedy kromě ostřílených borců, které přinesl svěží ještě dubnový déšť. Ve finále tentokrát nebyly tak výrazné výkony a nevím, čemu to přikládat, jelikož se finále nehrálo ani pozdě – možná začalo až netradičně brzy. Finále tak nevyšlo Danovi Morávkovi a v zákulisích proběhlo, že ho turnaj mistrů mine, takže to ani letos nevypadá na obhajobu. Špatně si nevedla při finálové premiéře trojice Michal Walla, Tomáš Kessel a Pepa Holub, ale na medaili to tentokrát nebylo. Nejlepší dámou se stala Míša Vařechová, která atakoval medailové pozice, ale na bronz chybělo 6 bodů. O bronz rozhodoval rozstřel a Martin Beránek hodil strike, protože ho Petr Pravlovský nenapodobil, tak Martin měl bronz. Sice měl postupnou tendenci, ale tak to měli i ostatní a finálové skóre Adama Böcka se zastavilo na 142 bodech (co bychom za to někteří dali, aby to byla nejhorší hra) a Adam získal stříbro. Ve finále nabral směr vzhůru i v celkovém žebříčku 176 bodů – jediný dokázal udržet vysoký standart a zaslouženě zvítězil. Mediální agentury tentokrát nevydali žádnou fotografii vítězů, nicméně i přesto si zaslouží nejlepší uznání. Vyvrcholení série SBOWL ligy proběhne v sobotu 7.5. (tak abychom 6.5 mohli na Majáles) závěrečným turnajem o dvojnásobné body. Začneme „opravdu“ od 19 hodin…