-

-

-

SBOWL Liga 6: Úspěch v režii Tempa!

Zatímco Karel Gott získával svého 36. Slavíka, tak sedmatřicet účastníků se pralo o dvanáctičlenné finále.  Počet startujících značil, že poměrně se dostane do finále dost lidí a, že i postupový klíč do finále by mohl být mírnější. Ale jak je SBOWL liga ošidná se všichni brzy přesvědčily, že finále bude opět vysoko. I souboj o čokoládu byl tentokrát nesmírně zajímavý, ale nakonec ho získala Verča Zvolská za 129 bodů. I tentokrát bylo k vidění nějaké to překvapení – Monča Pachlová a 213 bodů je součet dvou her, ani Štěpán Mrázek se s 215 body moc nevytáhl. To druhý Štěpán Černušák zažil naopak famózní základní kolo a 309 bodů stačilo pohodlně na postup. Mezi finalisty se dostala tentokrát pouze jedna žena a tou byla Lenka Čížková. Díky Robertovi Janke bylo finále se zahraniční účastí. Ve finále dále nechyběla osvědčená jména- Pravlovský, Šváb a Morávek. Do finále postoupil i nováček SBOWL Ligy Pepa Klouda a to především díky druhé hře, kdy naházel 213 bodů. O poslední postupovém místě musel  rozhodovat duel. Petr Keim začínal a shodil osm kuželek. Druhý byl Kuba Bernat – jeho hod zpočátku vypadal na strike, ale nakonec to skončilo sedmičkou a to znamenalo postup pro Petra.

Finále

Finálové kolo se dvanácti zástupci tentokrát nebylo tak skvělé jako například minule. Lukáš Svoboda by asi na finálový nához 86 bodů nejraději zapomněl. Nevedlo se ani Martinu Beránkovi 112 bodů. Dech došel i Štěpánovi Černušákovi, jelikož jeho skle se zastavilo na 113 bodech. Když nezazářili lídři žebříčku Ondra Šváb a Petr Pravlovský, tak se otevřel prostor pro ne tak úspěšné hráče. Lenka Čížková skončila pátá se 145 body, ale titul pro nejlepší dámu už ji nikdo nemohl vzít. Čtvrtý byl zahraniční účastník Robert Janke hájící čest německé bowlingové školy. Jirka Kotáb bral bronz za 154 bodů. O vítězství si to rozdali fotbalisté skoro legendárního pražského fotbalového celku FC Tempo Pepa Klouda a Dan Morávek. Pepovo skóre se zastavilo na metě 168 bodů. Dan dohazoval a v posledním frejmu potřeboval zahrát 5 kuželek, aby byl minimálně stříbrný, když dohodil všech deset na druhý pokus, začali jsme počítat, kolik musí hodit závěrečným hodem, aby vyhrál – verdikt byl devět kuželek. Dan neponechal nic náhodě – hodil strike a zaslouženě mohl slavit svůj první letošní triumf.

Až poslední turnaj SBOWL ligy, který bude na Radavě před Vánoci v sobotu 18. prosince od 18 hodin, rozhodne o celkovém vítězi série. Bude se hrát o dvojnásobné body a nejhorší ze šesti turnajů se škrtá, takže reálně jsou v boji o titul čtyři nejlepší na žebříčku… Kdo bude z konkurence 138 lidí nejlepší? A ještě jedna statistická perlička – kdo bude vítězem SBOWL Finále, protože v této sezóně zatím nikdo nedokázal získat více než jedno vítězství. Nezapomeňte se včas přihlásit a na viděnou se těší Jirka Kotáb…