-

-

-

SBOWL Liga jednotlivci 2 : Tadeáš Vítek obhájil prvenství

Netradičně v sobotu a netradičně ve spodním patře se odehrálo druhé bowlingové klání jednotlivců v rámci SBOWL ligy. Turnaje se zúčastnilo 35 startujících a to při osmnáctičlenném finále znamenalo docela velkou šanci na postup – nicméně každý postoupit nemohl.

Čokoláda byla tentokrát docela vysoko – 190 bodů Standy Malého ve dvou hrách – takový výkon by v prvním turnaji bral třeba 9 bodů do žebříčku, ale tentokrát to byla Studentská pečeť a bod jen jeden. Mezi nepostupujícími tentokrát uvízl například Dan Morávek. Bylo to nejspíše pod tíhou několikadenních oslav svého inženýrského titulu, ještě jednou gratulujeme k Ing. před jménem, ale na SBOWL ligu musí každý přijít ve formě, jinak ho krutý osud v podobě nepostupu nemine. Jako pravice u voleb do krajských zastupitelstev dopadla vítězka dvojic Leňule Peterová a ani její parťák Adam Böck na finále nedosáhl. O tom, že SBOWL liga je vyrovnaná se přesvědčili další medailisti z dvojic Štěpán Mrázek i Monča Pachlová, kteří se do finále dostali s „odřenýma ušima“. Finále mělo tentokrát poměrně netradiční zastoupení. K potěšení organizátora se do finále dostalo šest žen. Bára Malá dokonce předvedla výkon dne 220 bodů v jedné hře a celkovým skóre 377 bodů ze dvou ovládla základní kolo.

35. Standa Malý 94 96 190 1

Finále potvrdilo, že Honza Pyšvejc je spíš specialista na dvojice – jeho výkon 76 bodů mluví za vše. Honza Bednář a Radana Aksamitová měli skvělou formu v základním kole (byli druhý a třetí), ale na finále ji nedokázali udržet a bylo z toho třinácté resp. čtrnácté místo. Když se neprosadil ani minulý bronzový medailista z turnaje jednotlivců Honza Vlk, chytili šanci jiní. O triumf nejlepší ženy byla nad Bárou Malou úspěšnější Adélka Křížková. Loňský specialista z dvojic Jirka Králík si udržuje velmi dobrou formu a po stříbru z prvního turnaje, ale také potom co hodil „hrušáka“ ve dvojicích, si v jednotlivcích opět spravil náladu a jen těsně mu unikl bronz. O stříbru rozhodoval rozstřel. Honza Ambrož v něm podlehl Láďovi Vávrovi, ale oba mohli slavit – Honza bronz a následné narozeniny a Láďa již druhou medaili v jeden den (odpolední badmintonový turnaj vyhrál). Ještě, že máme Tadeáše, protže jinak bychom mohli turnaje přejmenovat na Vávra Open. První místo v jednotlivcích obhájil právě Tadeáš Vítek – ten sice skoro nepostoupil, ale v pravý čas načasoval formu a finálových 203 bodů znamenal druhý triumf a zvýšení náskoku v žebříčku SBOWL ligy (http://sport.vse.cz/sbowl-liga/sbowl-zebricek/) Gratulujeme!!!

Další pokračování na SBOWL ligy je naplánované na středu 24.10., kdy proběhne druhý turnaj smíšených dvojic – již nyní se můžete přihlašovat. Na viděnou se bude těšit Michal Kupecký, Tadeáš Vítek a Jirka Kotáb.