-

-

-

SBOWL Liga 4: ve zanmení čtyřek bodoval Morávek

V pondělí bylo na Radavě ve znamení čtyřek. Ne že by probíhala zkouška nějakého předmětu z VŠE, ale bylo 4.4. a SBOWL liga měla na řadě své čtvrté pokračování. Aby toho nebylo málo, tak chyběl jen jeden soutěžící, aby nás bylo čtyřiačtyřicet.

Základní kolo začalo díky drobným organizačním problémům o něco později, ale zato se hrálo velmi intenzivně na všech drahách. V základním kole nedošlo k mnoho překvapením a většina favoritů postoupila – Petrovi Pravlovskému zřejmě výzva na včasný příchod nestačila a málem základní kolo prošvihl. Spokojená mohla být po základním kole Pája Knorová, která si zkušeně pohlídala 12. postupové místo. Do finále nepostoupili Jirka Kotáb a Štěpán Mrázek – ten ale naznačil ve druhé hře, že potenciál by tam byl. Pepa Holub sice nepostupuje pravidelně, ale zase baví soupeře i spoluhráče na dráze a kdyby se vyhlašovala cena diváků, tak Pepa by byl rozhodně favorit. Kromě osvědčených jmen se do finále probil Adam Böck a to tak, že společně s Petrem Pravlovským z prvního místa. Na nepřesvědčivé výkony z úvodu sezony nechal zapomenout Kuba Bernat a také s přehledem postoupil.  Kromě Páji Knorové postoupila do finále i další dáma Tereza Vyskočilová.

43. Monika Lucáková 59 68 127 1

Ve finále se bojovalo o dost. Martin Beránek chtěl uhájit co nejvyšší náskok. Jeho pronásledovatelé v tabulce ho chtěli samozřejmě dostihnout. Lukášovi Svobodovi to tentokrát tolik nešlo a skončil jedenáctý. Do finále postupuje často Michael Žabka, ale stále né a né se prosadit – v pondělí to bylo 10. místo.  Nejlepší dáma Tereza Vyskočilová skončila osmá s výkonem 130 bodů. Martin Beránek hodil 145 bodů a to stačilo na páté místo. Pomyslnou bramborovou medaili za 150 bodů získal Ondra Šváb. Kdo chtěl ve čtvrtém turnaji SBOWL ligy získat medaili, tak musel hodit 162 bodů, protože to byl výkon Petra Pravlovského, který bral bronz. O devět bodů více (169) měl Honza Skružný a byl stříbrný. Dan Morávek se postupně zlepšoval hru od hry a ve finále znamenalo 182 bodů zlatou medaili. Vítězům gratulujeme a v sobotu 16. dubna se na Radavě můžete těšit a přihlašovat na bowlingový turnaj s překvapením, kde si všichni zahrají tři hry.