Tygří skiatlon a sprint dvojic – víkend nových zážitků pro sportovní nadšence

18.2.2012 19.2.2012

Je to tady! Studentům, učitelům a široké veřejnosti se letos poprvé otevírá možnost vyzkoušet si netradiční adrenalinové závody na běžkách. V termínu 18-19.2 se na běžeckých tratích ve Vysokém nad Jizerou budou konat závody, ke kterým se zatím dostali jen profíci. Skiatlon, při kterém si závodníci musejí v polovině přezout lyže a změnit klasickou techniku za skate se pojede v sobotu. V neděli proběhne další závod s atraktivním hromadným startem – sprint dvojic neboli americké štafety. Na krátké trati se poperou dvojice, ze kterých každý závodník bude absolvovat tři úseky volně. Přetahování ihned po startu a adrenalinový finiš nebudou samozřejmě chybět. Tratě jsou přehledné a pojede se na kratších okruzích, což zaručuje zážitek pro diváka i závodníka.
Oba závody jsou zařazeny do Vysokoškolské ligy, ale jsou otevřené všem příchozím a jedou se jako přebor VŠE. Připraveny jsou kategorie i pro nejmladší závodníky, kteří ozkouší hromadný start klasickým stylem. Kvalitní sportovní klání slibují i hlavní partneři závodu, kterými jsou, pro běžkaře známí, Swix a Powerbar, ale také logistická společnost Gebrüder Weiss. Závod by také nemohl proběhnout bez partnera školy – ČESKÉ SPOŘITELNY. Vyhlášení sobotních vítězů dospělých kategorií a předání cen od partnerů proběhne na večerní party, kde bude hlavní hvězdou kapela Maršál Bazén a hlavně tancující lyžaři a lyžařky.
Pokud si tedy chcete na vlastní kůži vyzkoušet, jak se profíkům mění technika při skiatlonu, nebo vás už unavují intervalové starty v závodech na 15 km a chcete si pořádně užít rychlost na běžkách, přijeďte do Vysokého. Při závodech VŠ ligy se běžně sejde až 100 chlapů a 40 žen, každý si tak najde soupeře, se kterým při hromadném startu bude moct bojovat po celý závod.

Propozice k závodu najdete zde: PROPOZICE