-

-

-

SBOWL Liga: v turnaji dvojic zářili LL – Lukáš a Litschi

K prvnímu turnaji dvojic v rámci speciální edice SBOWL ligy nastoupila velmi solidní konkurence. Zúčastnilo se celkem pětadvacet párů, kteří v základním kole hraném tradičně na dvě hry bojovali o šest finálových míst. Systém byl takový, že každý z dvojice hrál svoji hru a výsledky obou hráčů se sčítali. Ne všem se však dařilo tak jak by si představovali. Někteří předvedli velmi dobré výkony – Michal Baroch se neměl za co stydět se284 body. Nebo Tomáš Tvaroh se 312 body a Ondra Váňa s 313 body. V turnaji dvojic se také velmi dobře dařilo Standovi Malému – 270 bodů ve dvou hrách – na to jsme u něj nebyli zvyklý. Ale ani jeden z výše uvedených nepostoupily. Dobře hrály z žen Radka Sulková a nebo Anička Kopřivová, ale jejich parťáci Kuba Bernat a Jirka Kotáb je příliš nepodpořili a tak ani ony nepostoupily.

Na postup do finále stačilo 503 bodů, které získali Štěpán Černušák a Helča Labská, vyrovnané výkony předvedli Kuba Strnad a Ája Jermanová 513 bodů. Jako čtvrtí postupovali Štěpán Mrázek a Radka Pelikánová, kdy především Štěpán zářil s točivým stylem. S ním v základním kole byl i Pepa Holub, který předváděl tradičně nejlepší showmanship a zkoušel házet točením – když to nešlo pravou rukou, tak vzal kouli do levé a hodil strike – jen škoda, že bowlingovou kouli nepřehazoval z levé do pravé a naopak častěji… Lenka Litschmannová a Lukáš Svoboda se probili do finále s 577 body. Druhé místo  zaznamenala dvojice z Primy Petr a Petra –Petr Fröhlich měl 382 bodů ze dvou her – více než několik dvojic v součtu her obou hráčů. Maxi výkon předvedli Vanda Binderová a Petr Pravlovský. Výkon 670 znamenal velké vítězství a velký příslib do finále.