-

-

Výsledky a komentář k 20. březnu (BAT + SBOWL)

Ahoj sportovci,

V pátek 20. března nám proběhly další akce konané pod organizací SPORT.VSE.CZ. V odpoledních hodináh uzavřela badmintonová BAT svoji první polovinu svým čtvrtým turnajem a večer se na Radavě konal druhý díl SBOWL ligy.

Badminton Amateur Tour – 4. turnaj

Turnaje se zúčastnilo 17 mužů a 9 žen. Mezi muži byla řada nováčků, kteří ovšem velmi zvedli úroveń mužské části turnaje.  Zajímavostí turnaje bylo, že Lucka Laštovičková, která se účastnila už několika amatérských badmintonových soutěží se rozhodla soutěžit s klukama.

Muži:

V mužské části tedy soutěžilo 18 hráčů. Muži (a žena) byli nalosováni do čtyř základních skupin.  Do čtvrtfinále postupovali dva nejlepší z každé skupiny.

Ve skupině A si Jirka Kotáb poradil se všemi soupeři a psotoupil z prvního místa, v rozhodujícím boji o postup zdolal Pavel Kopecký Lucku Laštovičkovou.  Skupina B byla asi nejvyrovnanější a svoji stále lepší formu potvrdil Zdenda Kraft a skupinu vyhrál. Jako druhý postoupil Luděk Šípek. Nemilým překvapením bylo až čtvrté místo dvojky žebříčku Ládi Vávry.  Ve skupině C svoje badmintonové kvality ukázal nováček na túře ale nikoli v badmintonu Peter Hornung a porazil i druhého Tomáše Tvaroha.  Skupinu D nejlépe zvládl Marek Mádr, když v souboji o první místo přehrál Petra Weidu.

V souboji o 13. místo si nejlépe vedl Láďa Vávra. V souboji o 9. místo, kde mimochodem soutěžili nováčci na BAT byl nejlepší Kuba Hofírek. Čtvrtfinálové boje byly velmi napínavé. Souboj Jirky Kotába a Petra Weidy rozhodl Petr pro sebe ve třetím setu nejtěsnějším možným rozdílem. A ostatní souboje na tom nebyly jinak: Zápas mezi Peterem Hornungem a Luďkem Šípkem i souboj Tomáše Tvaroha se Zdendou Kraftem skončil vítězsstvím 2-1 pro prvně jmenované. Jediný zápas, kdy postupující ušetřil síly byl souboj Marka Mádra s Pavlem kopeckým (2-0). V souboji o páté místo se nejlépe dařilo Pavlu Kopeckému. Zklamáním byly výkony Jirky Kotába, který podlehl nejprve Luďkovi Šípkovi apoté Zdendovi Kraftovi a obsadil celkové osmé místo.  V semifinále porazil vyzrál v souboji Petrů – Hornung nad Weidou. Druhý souboj byl o poznání vyrovnanější a minule čtvrtý Marek Mádr porazil Tomáše Tvaroha 2-1 na sety. Souboj o třetí místo rozhodl Tomáš Tvaroh proti Petrovi Weidovi. Tomáš tím tak zkompletoval sadu medailí – ze tří turnajů má zlato, stříbro i bronz. Ve finále Peter Hornung nedal Markovi Mádrovi šanci a dotáhl přísoloví „veni vidi vici“ k dokonalosti – gratulujeme.

Celkový žebříček se poměrně vyrovnal můžete vidět zde: http://sport.vse.cz/?page_id=14 . Od příštího turnaje  se budou skupiny nasazovat podle průměrných bodů získaných na turnaji.

Ženy:

Dámské části turnaje se účastnilo 8 žen. Chyběla kompletní špička žebříčku Janča Willová, Ivča Rubáčková a Míša Vařechová, takže jedničkou byla Kačka Svítilová.

Dámy byly rozděleny ze dvou skupin, kde postupovaly všechny do vyřazovacích bojů.

Ve čtvrtfinále postoupily všechny favoritky Kačka Svítilová, Kamča Jeřábková, Péťa Mudrochová a Kristýna Pivná. V souboji o páté místo měla nejvíce sil Vanda Binderová.  V semifinále si Kačka pohlídala postup s Kamčou. Druhé semifinále pro sebe rozhodla Péťa Mudrochová nad Kristýnou, když zužitkovala zkušenosti z předchozích turnajů BAT. Souboj o třetí místo zvítězila a získala bronz Kristýna Pivná. Ve finále obhájila Kačka pozici nasazené jedničky a získala svůj letošní první triumf.

8. Bára Malá

Všem děkujeme za účat a vyrovnané souboje a vítězům samozřejmě gratulujeme. 5. díl série BAT se koná  v neděli 29. března od 14.30 do 17.30 na Hamru v Braníku. Hlásit se můžete přes e-mail sport.vse@seznam.cz do vyčerpání kapacity.

SBOWL Liga

Večerní SBOWL Ligy se zúčastnilo tentokrát 35 hráčů. Tentokrát se nehrála „devítka“ ale na to abyste měly strike se muselo shodit všech deset kuželek. Ze zákaldního kola se do osmičleného finále probili i minulí finalisté – Michal Petr (nejlepší v prvním kole) a Kamča Jeřábková. Dále postoupili pořadatel Jirka Kotáb, Adam Werner, Vláďa Dobrovolný, Petr Weida, Dan Morávek a nováček v lize Honza Skružný. Smůlu měl Dan Mach, kterému uteklo finále o jednu kuželku. Tolik se nedařilo ani šampionce z minula Anče Vyšínové. Ve finále měl smůl Petr Weida, když skončil čtvrtý o dvě kuželky (získal tak ten den dvě nepopulární čtvrtá místa), třetí místo vybojovala Kamča Jeřábková. Vyrovnané výkony vynesly Michalovi Petrovi stříbro a pátek zaslouženě nejlepší Adam Werner naházel ve finále 171bodů a získal zlatou medaili.

Celkovému žebříčku vévodí Michal Petr – sice nevyhrál turnaj, ale jako jediný má dvě medaile – viz: http://sport.vse.cz/?page_id=390

Po turnaji akce ještě pokračoval afterparty… Kdo ví jak to dopadlo???

Výsledky turnaje:

2turnaj

Vítězům gratulujeme a těšíme se na dalším turnaji SBOWL ligy v pátek 10.dubna od 19 hodin na Radavě…