-

-

-

Výsledky a komentář z BAT 19.4.

V neděli 19.dubna se na Hamru v Braníku odehrál šestý díl soutěže BAT. Dlouhá pauza mezi turnaji a asi hlavně pěkné počasí zapříčinily, že byla tentokrát účast slabší… Turnaje se účastnilo 10 mužů a 7 dam.

Ženy:

V sedmičlenné skupině, kde sehrály dámy zápasy každá s každou se velké překvapení neudálo. Ze špičky žebříčku byla na turnaji pouze Míša Vařechová a ta s velkým přehledem získala první místo a má tak unikátní bilanci 3 účastí a z toho 2 zlaté a 1 stříbrná medaile. Souboj o další místa byl poměrně vyrovnaný, ale nakonec ho získala pro sebe Zuzka Faltysová – minule třetí, takže také zatím nezná nic jiného než sbírat cenné kovy. Třetí byla Dana Parkanová. V souboji nováčků i když Edita Marečková už premiéru zažila na minulém turnaji vyhrála ve třísetové bitvě Klára Klimentová.

Muži:

V mužské části turnaje se účastníci rozdělili do 2 skupin podle průměru získaných bodů na turnaj.
Ve skupině A si pozici nasazené jedničky pohlídal Tomáš Tvaroh. V klíčovém zápase o druhé postupové místo porazil Petr Gemroth Kubu Hofírka (3. ve skupině) a získal tak druhé postupové místo. O čtvrtém místě se rozhodlo v souboji Ondrů, kdy Šváb přehrál Váňu.
Ze skupiny B postoupili do semifinále Jirka Kotáb a Petr Weida, který Jirku ve vzájemném zápase porazil 2-1. O třetím až pátém místě ve skupině rozhodoval poměr setů – 3. skončil Láďa Kručko, 4. Kuba Pivoluska a nešťastné 5.místo obsadil Martin Hutňan.
V souboji o deváté místo obstál lépe Martin Hutňan a porazil Ondru Váňu. V souboji o páté až osmé místo měl nejvíce sil Kuba Hofírek.
Semifinále a zápas o umístění se hrál na 2 sety do 21 bodů. Všechny zápasy byly nesmírně vyrovnané a napínavé a končily vždy poměrem 2-1. V semifinále mezi Jirkou a Tomášem rozhodlo špatné proměňování smečí Jirky ve třetím setu a Tomáš postoupil do finále. Ve druhém semifinále Petr Gemroth nestačil ve třetím setu na Petra Weidu. V zápase o třetí místo rozhodla lepší fyzická kondice a vůle zvítězit – Petr G. porazil Jirku. A ve finále, kdy to bylo také hodně o tom, kdo lépe zvládne únavu, tak zvítězil Tomáš Tvaroh a připsal si druhý triumf.