-

-

Výsledky a komentář z BAT 29.3.

Ahoj sportovci,
Tak nám nebo i Vám badmintonová amatérská túra (BAT) vstoupila do své druhé poloviny. První turnaj, který se konal v neděli, přinesl několik překvapení. Nejprve ty méně příjemné – v důsledku zvýšení cen nájemného i BAT liga musela zdražit na 150Kč a bude to tak i nadále. Dále jsme zjistili, že kurty nejsou nafukovací a že maximální limit hráčů je 32, dnes jsme to (ne)stihli jen tak tak. Ta příjemnější je, že o badminton jste projevili zájem i na tomto turnaji – v mužské části hrálo 22 hráčů včetně několika nováčků, které bych tak chtěl přivítat a také staronových hráčů, kteří chtěli oprášit zašlou badmintonovou slávu jako Ondra „Safin Váňa nebo Míša Lucáková, ale pojďme k turnaji.

Muži
Muži byli rozděleni do 5 skupin a postupový klíč byl tak velmi složitý – do čtvrtfinále postupovali vítězové skupin. Druzí si čtvrtfinále museli vybojovat v KO souboji.
Z prvních míst postoupili Jirka Kotáb, Petr Weida, Láďa Vávra, Pavel Kopecký a Petr Pelc
Druzí ve skupinách, kteří ještě hráli o nejvyšší příčky: Pavol Krokoš, Lucka Laštovičková (jediná dáma v mužské soutěži), Láďa Kručko, Kuba Hofírek, Zdenda Kraft – posledním postupujícím byl Štěpán Černušák, který předčil v boji o postup na dálku Martina Hutňana, kterému, tak chyběl jediný set.

V soubojích o umístění si v boji o 20. místo vedl nejlépe Kuba Pivoluska.
V boji o 15. místo si alespoň trošku napravil reputaci Ondra Šváb
V boji o 12. místo potvrdil talent na sporty nováček na túře Jirka Králík.
V boji o 9. místo byl nejlepší Pavol Krokoš.

Ve čtvrtfinále potvrdili pozici favorita Pavel Kopecký, když porazil nejlepšího nováčka Petra Pelce, Láďa Vávra, který přešel přes Zdendu Krafta a Petr Weida, který si poradil s Kubou Hofírkem. Opět zklamala nasazená jednička Jirka Kotáb, když podlehl jasně ve čtvrtfinálovém zápase s Luckou Laštovičkovou.

V souboji o 5. místo zklamaných a unavených čtvrtfinalistů si vedl nejlépe Kuba Hofírek.

V semifinále skončilo úspěšné tažení Lucky mužským pavoukem a nakonec brala čtvrté místo. Petr Weida tentokrát nepřešel přes semifinále a po minulém bramborovém místě si ale polepšil na bronzovou medaili. Po minulém neúspěchu se ukázal ve vynikajícím světle stříbrný Láďa Vávra, ale nejlepší na pátém turnaji byl Pavel Kopecký. Poté co se zlepšil z 8. místa na 6. místo na minulých turnajích, tak čekal 4.místo, ale nakonec to dopadlo mnohem lépe a stal se celkovým vítězem, takže gratulujeme.

Ženy
Z původně přihlášených 14 účastnic se dostavilo jen 12 dam, takže se ženská část zúžila na dvě skupiny po 6 hráčkách, ze kterých postupovaly 4 nejlepší. Los byl poměrně krutý, protože v jedné skupině se sešly Lucka Tvrzníková, Janča Willová a Péťa Karamonová – favoritky celé soutěže.

Z těch co nepostoupili do čtvrtfinále si nejlépe vedla Tereza Nováková a získala body za 9. místo.

Ve čtvrtfinále si Lucka Tvrzníková poradila s Míšou Lucákovou, Péťa Karamonová přešla přes Andreu Bauerovou, Janča Willová přes Vandu Binderovou a Zuzka Faltysová přes Danu Parkanovou.
Čtvrtá nakonec skončila Péťa Karamonová, když ve vyrovnaném souboji podlehla nové hráčce na túře Zuzce Faltysové, která získala bronzovou medaili, ale bude muset přijít znovu, protože neabsolvovala price giving ceremony a její medili mám stále já:)). Ve finále sice Janča Willová sebrala set vítězce turnaje, ale to na vítězství nestačilo. Druhou účast proměnila ve druhé vítězství a získala tak vstupenku do mužské části turnaje Lucka Tvrzníková, které také gratulujeme.