-

-

-

Zhodnocení 8.turnaje BAT z 3.5.

Nedělní badmintonový turnaj poznamenalo opět slunečné počasí a podepsalo se na poměrně nízké účasti. A to i přesto, že se přihlásilo několik nováčků do mužské kategorie. Tak například vítěz minulého turnaje Kuba Hofírek utrpěl na čarodějnice nespecifikované zranění a favoritku ženské části Lucku Tvrzníkovou sežehlo sluníčko a skončila s úpalem… V turnaji nakonec startovalo devět mužů a čtyři ženy. Všichni dohromady se rozdělili do dvou skupin.
Ve skupině A byl jasný favorit Tomáš Tvaroh a svojí roli zvládl. Souboj o druhé místo vyhrála Janča Willová nad Ondrou Švábem a čtvrtý skončil Ondra Váňa. Na nepostupovém místě zůstal Jakub Kouba a Kamča Jeřábková.
Ve skupině B došlo k souboji druhého nasazeného Marka Mádra proti třetímu nasazenému Jirkovi Kotábovi a nasazení bylo nejspíš správné, protože Marek vyhrál 2-0. Ovšem to nebyl zápas o první místo ve skupině, protože se ve skupině prosadil nejlépe nový hráč na túře Andrey Rubin. Čtvrtý skončil Láďa Kručko. Nepostoupili Standa Vinkler, Šárka Stejskalová a Edita Marečková.

Do souboje o umístění už bohužel nemohl nastoupit zraněný Standa Vinkler. V těchto bojích hrála nejlépe Šárka Stejskalová a vybojovala celkově deváté místo.
Čtvrtfinále bylo hrané na sety do 21 bodů. Převážně se prosadili hráči ze skupiny B – postoupil Andrey přes Ondru V., Marek přes Ondru Š. a Jirka přes Janču. S velkými problémy postoupil přes Láďu Tomáš Tvaroh (jednička skupiny A). V boji o páté místo zbylo nejvíce sil Ondrovi Švábovi a získal cenné páté místo. V semifinále Andrey podruhé přehrál Jirku a Tomáš Marka.
Souboj o bronz svedl do druhého vzájemného souboje Jirku a Marka. První set vyhrál Jirka 11-7, když Marek hodně kazil. Druhý set byl úplně jiný – Marek vyhrál 11-1. Třetí rozhodující set skončil šťastně pro Jirku poměrem 16-14 a ten získal bronz. Finále svedlo Tomáše Tvaroha a Andreye Rubina. Andrey prokazoval svoje badmintonové kvality celý turnaj a ani ve finále nebyl zastaven. Zaslouženě vyhrál celý turnaj – Gratulujeme.