-

Zhodnocení BAT 2.turnaje z 16.10.

Badminton Amatuer Tour – 2.turnaj

Ženy:

Účast v ženské části se stále lepší, od minula přibyly 2 dívky a celkově jich tedy tentokrát bylo 7. Opět byl pro ně zvolen systém každá s každou, což slibovalo náročné, ale plně využité badmintonové odpoledne. K hráčkám z minulého kola (Jitka Lukášová, Kamča Jeřábková, Lenka Vránová a Mariana Hájková) přibyly: Péťa Mertová, Péťa Zíková a Simona Zavadilová, přičemž především poslední jmenovaná předvedla, že – ač nováček – musí se s ní do příštích kol počítat.

Opět to vezměme pěkně od zadu: Na 7. místě skončila Petra Mertová, jejíž jeden vyhraný set nad Jitkou L. je však příslibem lepší budoucnosti, jen se rozehrát. O trochu lépe na tom byla Petra Zíková, která taky dokázala vzít Jitce jeden set, nicméně Petru Mertovou porazila 2:0, což ji katapultovalo na místo 6. Na 5. místě se umístila již zmíněná Jitka Lukášová, kterou musíme od minule velice pochválit, protože se opravdu zlepšila. Dokázala porazit obě Petry a s Kamčou Jeřábkovou, která skončila na nepopulárním 4. místě, uhrála pěkný výsledek 1:2. Kamča tedy porazila obě Petry i Jitku, ale na medailistky už nestačila a tentokrát jim nevzala ani set. Bronzová medaile zaslouženě doputovala k Simoně Zavadilové, která jako nováček v turnaji překvapila pěknou agresivní hrou, avšak na ostřílené hráčky Lenku a Marianu už nestačila.  Lenka Ji porazila 2:0 (pochvalme ji za tento velice dobrá výkon), nicméně Mariana než se rozkoukala, prohrávala v prvním setu 6:0. Překvapivě ještě dokázala otočit, nicméně v dalším setu Simona neztratila hlavu a ještě ji svitla naděje, když srovnala na 1:1. Další set už si Mariana ale vzít nenechala a byla velice ráda alespoň za výsledek 2:1. Pomyslné finále s Lenkou Vránovou předvedlo hezký badminton, nicméně Mariana už z předchozích soutěží ví, jak na Lenku hrát, a tak nakonec zvítězila 2:0.

CAM_0065

Vřele doufáme, že úměrně s přibýváním turnajů budou přibývat i účastnice v ženské části soutěže, je třeba nových vyzyvatelek!

Muži:

V mužské části turnaji ubyli dva účastníci oproti minulému turnaji, nicméně na kvalitě to turnaji neubralo a o prvenství se tedy porvalo devět statečných…

Skupina A

Ze skupiny A postupovali 4 z pěti, takže klíč k postupu byl poměrně měkký. Nicméně pro další nasazení do turnaje bylo důležité získávat body. Skupinu vyhrál poměrně jasně Jirka Vermach. Druhé místo získal Jirka Kotáb a třetím místem ve skupině se vrátil do BAT Láďa Vávra. Až čtvrtý skončil vítěz minulého turnaje Honza Fait. Černý Petr zůstal na Honzu Kožíška, který neměl jednoduchou skupinu ve své premiéře na BAT.

Skupina B

Z druhé skupiny postupovali všichni, nicméně soupeři se nešetřili a k vidění byly zajímavé souboje. První místo získal Marek Mádr, druhý byl Kuba Hofírek, třetí Jirka Králík a čtvrté místo zbylo na Martina Vonáska.

Ve čtvrtfinále, kdy de facto turnaj začínal, zvládl svoji úlohu Jirka Vermach a porazil Martina Vonáska. Až jednoznačně hladce získal semifinálovou účast Láďa Vávra po výhře 2-O na Kubou Hofírkem. V zápase Jirků Králíka a Kotába byl druhý jmenovaný favoritem a zvítězil. V posledním zápase se utkal Marek Mádr s Honzou Faitem, a i když to byl asi nejlepší zápas Honzy ten den, tak na Marka tentokrát nestačil.

V souboji poražených čtvrtfinalistů měl nejvíce sil Honza Fait a obsadil páté místo. V semifinále nejprve přehrál Jirka Vermach Láďu Vávru. V souboji Jirky Kotába a Marka Mádra se ujal Jirka vedení 1-0 na sety, ale poté se Marek rozehrál a jasně zvítězil. V souboji o třetí místo vyhrál Láďa Vávra na Jirkou a zlomil tím negativní bilanci, kterou s Jirkou měl. Finále mezi Markem a Jirkou bylo vyvrcholením turnaje. Potkali se zde hráči s nejlepší aktuální a formou. Ale navrch měl v obou setech Jirka Vermach, a proto zaslouženě zvítězil a získal svůj první truimf.