-

-

-

Zhodnocení SBOWL Ligy z 15.10.

Netradičně ve čtvrtek se sešlo přes třicet účastníků na pražské Radavě, aby svedly souboj o vítězství ve druhém turnaji SBOWL Ligy. Oproti minulému turnaji to bylo o necelou desítku lidí více a také to mělo vliv na celkovou kvalitu turnaje. V základním kole hraném na dvě hry byly k vidění zajímavé výkony, ale také neuspěla řada favoritů. Tak například Ondra Šváb (vítěz minulého turnaje) byl podle pokerové terminologie „vytiltovaný“ a skončil 17. Ještě hůře dopadla Anča Vyšínová, která útočila v minulém ročníku na cíle nejvyšší, ale ve čtvrtek se s ideální formou nepotkala. Do finále postoupila známá jména – Pravlovský, Morávek, Hasil, Novák a nebo Vanda Binderová. Příjemně překvapili Jirka Voříšek, Lucka Jurmanová a také Kuba Bernat, který podruhé za sebou postoupil do finále z osmého místa.

Finále bylo mnohem kvalitnější než minule. To (134bodů), co minule stačilo na bronz, tentokrát nestačilo ani na páté místo. Dan a Kuba si tentokrát o jedno místo pohoršili a obsadili 7. resp. 8. místo.  Vanda obhájila pátou pozici. Tomáš Hasil si dělal velké naděje na medaili, ale nakonec skončil čtvrtý. Bronz získala Lucka Jurmanová za 158. Druhé místo obsadil Miloš Novák, který ve finále předvedl také výkon, na který jsme u něj byli zvyklí. Ovšem jasně nejlepší byl tentokrát Petr Pravlovský a výkon 190 bodů byl nejlepší tento den a Petr za něj zaslouženě získal zlatou medaili.

IMG_4393

Po skončení turnaje ještě několik statečných zůstalo, pro které teprve večer začínal, bohužel nemůžu popsat co se potom přesně dělo, protože zaprvé si to úplně jasně nepamatuji a zadruhé to možná ani není publikovatelné….

Příští turnaj bude zase v pátek – tentokrát 30.října od 19hodin… Na viděnou a přihlášky tradičně na e-mail: sport.vse@seznam.cz