-

-

-

Zlatá teniska 17. května 2014 – ZHODNOCENÍ

17. 5. 2014 se po roční pauze opět, díky podpoře České spořitelny uskutečnil atletický víceboj Zlatá teniska. Tento termín byl oznámen dlouho dopředu a byl na něj zarezervován stadion Na Kotlářce 1, Praha 6. Proto i přes nepříznivou předpověď, která bohužel jistě ovlivnila, i počet účastníků se závod nakonec uspořádal. K prezentaci nakonec dorazilo 13 borců, kteří se rozhodli poprat sami se sebou a s přírodními živly, které nám byly předpovídány. Každý závodník obdržel v rámci startovného energetický nápoj a hroznový cukr.

Značně zatažená obloha nevěštila nic dobrého, přesto byl závod s úderem dvanácté odstartován. Hned v první disciplíně – běhu na 100m, si bohužel velmi chladné počasí (okolo 12°C) vybralo svou daň a došlo k zranění jednoho z hlavních favoritů závodu Honzy Čermáka, kterého tímto zdravím a přeji brzké uzdravení. Závod na 100m nakonec vyhrál v čase 11,91s což byl zároveň rekord mítinku Jirka Králík.

Následně byl program disciplín trochu upraven, aby se nejrizikovější disciplíny stihly absolvovat ještě před slibovaným deštěm. Další disciplínou byl tedy skok vysoký, ve kterém někteří závodníci doplatili na mokrý podklad a bylo v k vidění několik komických i bolestivých situacích. Naštěstí však k žádnému vážnějšímu zranění již ve zbytku závodu nedošlo. Další disciplínou bylo 60m překážek, které byly pro některé závodníky opravdu překážkou, neboť se s nimi setkali poprvé v životě.

Poté již přišel čas na silové disciplíny. Hned při první silové disciplíně hodu oštěpem se však spustil velmi silný déšť, který zahnal návštěvníky pod střechu a trochu zkomplikoval tréninkové a cvičné pokusy, jejich počet byl nakonec omezen na minimum. A tak závodníci alespoň absolvovali své tři soutěžní pokusy. Další disciplínou byla koule, ta již byla vrhána v jedné velké louži, což však neubíralo na odhodlání závodníků předvést co nejlepší výkony a víceboj dokončit. Další plánovaná disciplína dálka byla po dohodě všech účastníků z důvodu opravdu silného deště zrušena.

A tak zbýval hod značně kluzkým diskem, s kterým se však promrzlí závodníci poprali velmi dobře a bylo k vidění několik zajímavých a kvalitních pokusů. Poslední disciplínou byl běh na 800m, do kterého se odhodlalo nastoupit 9 závodníků (z toho jeden s deštníkem). Tato značně komická situace zachycena na fotografii, podtrhuje celkově výbornou a přátelskou atmosféru, která celý závod provázela.

V celkovém pořadí tak byly zaznamenány výkony 13 závodníků, z nichž dva bohužel závod nedokončili. Ostatní podali velmi statečné výkony a odnesli si tak ceny od hlavního partnera závodu České spořitelny.