Kalendář

-

-

-

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
Badminton Amateur Tour ožívá: Balaton je tady

Související stránky

Čas letí a s ním přibývají i ročníky soutěží organizovaných pod Sport.VSE.cz. Již osmý ročník startuje u populárního BATu. S letošní sezonou přichází novinka v podobě kategorie pro začínající a ne tak zkušené hráče BALATON tour.

Prvního turnaje letošní sezony se zúčastnilo 35 hráčů i hráček.

Kategorie MUŽI:

V kategorii muži startovalo 17 soutěžících včetně dvou dívek (Terky Krupové a tradičně Katky Králové). Ze dvou šestičlenných skupin postupovali tři nejlepší a z jedné pětičlenné postupovali dva nejlepší. Skupina A byla losem „obohacena“ o favority turnaje – Láďa Vávra, Honza Daneš i Jirka Kotáb si postup pohlídali. Z béčka postupovali jen dva a byli to nováčci na túře Honza Knapp a Martin Fetr. Skupinu C ovládl Luboš Dufek bez ztráty setu. S ním postoupili Radek Iltis a Katka Králová. Čokoládové 17. Místo obsadil nakonec Kuba Kricner. Ve spodním pavouku nebyla nouze o vyrovnané souboje. Nejdále na konečné 9.-10. Místo se dostali Ondra Šváb a Pavel Kopecký. Luboš Dufek prohrál v turnaji jen jeden zápas. Bohužel pro něj to bylo čtvrtfinále. Stejně jako na MS v hokeji čtvrtfinále rozhoduje o úspěchu a neúspěchu v turnaji a Luboš nakonec skončil pátý. Bronzovou příčku obsadil Radek Iltis (až ve druhém setu jsem si uvědomil, že je to levoruký hráč  :-), ale to už bylo pozdě). Do finále postoupili první a druhý ze skupiny A. Stejně jako v prvním zápase zvítězil Láďa Vávra i když pro Honzu Daneše je stříbro jistě veliký úspěch.

Pořadí muži:

 1. Láďa Vávra
 2. Honza Daneš
 3. Radek Iltis
 4. Jirka Kotáb
 5. Luboš Dufek
 6. Katka Králová
 7. Honza Knapp a Martin Fetr
 8. .
 9. Ondra Šváb+Pavel Kopecký
 10. .
 11. Míra Beneš + Tomáš Mucha
 12. .
 13. Tereza Krupová + Martin Jurík
 14. .
 15. Martin Vostatek
 16. Michal Bürger
 17. Kuba Kricner

Kategorie ŽENY:

V ženské kategorii byla k vidění osmičlenná konkurence. Kromě zavedených jmen se turnaje zúčastnili Tereza Čeplová a Radana Aksamitová. Bylo vidět, že jsou nováčky v sérii a ještě budou muset potrénovat, aby se vyrovnaly nejlepším dámám. Na bronz tentokrát dosáhla Péťa Vránová. Ta předčila nakonec pátou sestru Lenku a čtvrtou Maydu Kálalovou. Mimochodem u žen rozhodoval na prvních třech místech poměr setů. Druhé místo obsadila Karolina Štochlová. Nejlépe si však vedla zástupkyně ústecké badmintonové školy Katka Fousková.

Pořadí ženy:

 1. Katka Fousková
 2. Karolina Štochlová
 3. Péťa Vránová
 4. Mayda Kálalová
 5. Lenka Vránová
 6. Radana Aksamitová
 7. Martina Čejchanová
 8. Tereza Čeplová

 

Kategorie BALATON:

Poprvé se na BATu otevřela nová kategorie BALATON  tour. V kategorii pro začínající hráče se registrovalo 10 hráčů a hráček. V Balatonu jde o to, aby si noví závodníci, co nejvíce zahráli a následně pokud budou úspěšní, aby se začlenili do BATu. Devět zápasů všech účastníků řádně prověřilo síly a dovednosti zúčastněných. V Balatonu nejvíce zářili Zuzka Seifertová, Míra Hýsek a Lukáš Melichar.

 

Nejlepším ve všech kategoriích gratulujeme a na viděnou se budu těšit již tuto sobotu 13.10. od 13 hodin u dalšího turnaje jednotlivců…

Jirka Kotáb