BAT 1 – Láďa Vávra začal vítězně, v ženách je nová favoritka Dana Kubecová

První turnaj devátého ročníku Badminton Amateur Tour proběhl v rekordním počtu 40 účastníků. 19 se jich prezentovalo v kategorii muži a 21 v kategorii ženy + Balaton.

V mužské části turnaje probíhaly tvrdé boje o postup ze základních skupin, protže jen vždy dva nejlepší postupovali dál. Žádný z favoritů a zkušených matadorů z minulých turnajů BAT si nemohl být postupem jistý a musel bojovat do posledního zápasu. Někteří zachraňovali zápas asi jako včera Sparta s Jabloncem ve fotbalové lize. Čokoláda připadla nováčkovi Lukáši Šmídovi. Někteří absolvovali víkend se Sport.VSE.cz, tím že se účastnili i sobotního beachového turnaje, ale jak je vidět je těžké být všestranným sportovcem a ani Vašek Kroulík, Honza Bednář, Majkl Bürger, Farky ani Jirka Kotáb příliš neuspěli. Ve spodním pavouku si spravil chuť po nepostupu ze skupiny Pepa Pánek. Velmi dobrou formu osvědčil Runar Hauffen, který dokráčel až do semifinále. Nakonec však vyhrála zkušenost a na prvních třech místech turnaj opanovali Láďa Vávra, Tomáš Tvaroh a Lukáš Hruška. Láďa tak nenapodobil Tigera Woodse, který si dal poměrně dlouhou pauzu než vyhrál další turnaj v PGA, ale úspěšně navázal na triumf v minulé sezoně.

Pořadí Muži

 1. Láďa Vávra
 2. Tomáš Tvaroh
 3. Lukáš Hruška
 4. Runar Hauffen
 5. Stanislav Ozimý
 6. Luboš Dufek
 7. Marek Frait
 8. Honza Knapp
 9. Pepa Pánek
 10. Jirka Kotáb
 11. Juraj Kačuriak
 12. Pavel Kopecký
 13. Petr Farky
 14. Majkl Bürger
 15. Honza Bednář
 16. Hynek Vácha
 17. Matej Paluš
 18. Vašek Kroulík
 19. Lukáš Šmíd

 

Ve smíšené kategorii ženy + Balaton startovalo 21 účastníků. Ti bojovali o dvě postupová místa ve čtyřech skupinách a paradoxně tak došlo na souboj o postup mezi Radkou Aksamitovou a Petrou Vránovou do horního pavouka. Petra potvrdila roli šampionky v loňské sérii, ale nakonec skončila celkově čtvrtá, když v souboji o bronz podlehla Honzovi Švejnohovi. V souboji o čokoládu soutěžili Míša Kalátová a Michal Pelc. Míša Michala porazila, ale jak se říká, čokoláda zůstala „doma“. Ve spodním pavouku si deváté místo zajistil Vlasta Trnka, když porazil Janu Pacákovou, která zaznamenala návrat na BAT po velmi dlouhé době.  Ve finále bojovali Vojta Smrček a nová tvář na naší túře Dana Kubecová. Ta nedala žádné ženě ani mužům (včetně Vojty) startujícím v této kategorii žádnou šanci a dokráčela až na samotný vrchol této smíšené kategorie.

Pořadí Ženy + Balaton:

 1. Dana Kubecová
 2. Vojta Smrček
 3. Honza Švejnoha
 4. Petra Vránová
 5. Lenka Vránová
 6. Mayda Kálalová
 7. Ondra Brychca
 8. Vojta Urbánek
 9. Vlastimil Trnka
 10. Jana Pacáková
 11. Radka Aksamitová
 12. Lukáš Brychca
 13. Míša Strejcová
 14. Tereza Forejtová
 15. Katka Frýbová
 16. Martin Millman
 17. David Kolda
 18. Michal Horkýže
 19. Martina Preňková
 20. Míša Kalátová
 21. Michal Pelc

Nejlepším můžům i ženám patří velká gratulace. Příští víkend (sobota 16.3. od 10-14) proběhne turnaj tříčlenných týmů. Budou se hrát singly, ale soutěží se něco na způsob Davis Cupu a Fed Cupu dohromady a jsou vypsány dvě kategorie – ELITE a BALATON, takže i ne tak ostřílené týmy se mohou nahlásit… Další turnaj jednotlivců proběhne v sobotu 23.3. od 14 do 18 hodin. Na obě akce se můžete pomocí e-mailu přihlašovat. Na viděnou se bude těšit Jirka Kotáb…


Copyright (C) 2000 - 2019 University of Economics in Prague