Kalendář

-

-

-

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
BAT 1: Soutěž se rozjela naplno!

Související stránky

Ženy

Je vidět, že turnaje Badminton Amateur Tour, se postupně stávají pravidelným pátečním programem pro stále více dívek. A nutno dodat, že kvantita rozhodně nezakrývá kvalitu, ba naopak – dívky se zlepšují doslova míček od míčku. Do prvního turnaje roku 2010 nastoupily jak stálé závodnice z minulých let, tak i jedna nová tvář – Katka Píšová, na které bylo vidět, že badmintonovou raketu nedrží poprvé. 9 závodnic bylo rozděleno do dvou skupin, ve skupině 1. byla nasazena vítězka loňské BAT Mariana a ve skupině 2. pak objev minulé sezóny Simča.

Skupina 1 přinesla jedno velké překvapení, když ji vyhrála Katka Píšová, která porazila Marianu 2:0 a odsunula jí tak až na druhé místo. Ve skupině druhé udržela první místo Simča, když dokázala porazit Janču.

Po vyrovnaných bojích se semifinálové dvojice postupně vytříbily takto: Mari – Simča s výsledkem 2:0 ve prospěch prvně jmenované. Nutno ale podotknout že především první set byl více než vyrovnaný a Mari potřebovala k výhře 16 bodů. Ve druhé semifinálové dvojici zvládla porazit Janča Katku taktéž 2:0 a zajistila si tak postup do finále. K souboji o bronz bohužel nedošlo, protože Katka utrpěla zranění kotníku a o medaili se poprat nemohla. Ve finále měla více štěstí a možná i sil Mariana a vyhrála tak první zlato tohoto roku.

Konečné pořadí

 1. Mariana Hájková
 2. Jana Willová
 3. Simona Zavadilová
 4. Kateřina Píšová
 5. Lenka Vránová
 6. Zuzana Faltysová
 7. Petra Vránová
 8. Petra Mertová
 9. Petra Mudrochová

Muži

I v mužské kategorii se sešla velmi dobrá konkurence patnácti soutěžících. Na rozdíl od dam byla na mužích znát dlouhá pauza a výkony nebyly zdaleka takové, jako na konci minulé sezóny. Ze tří pětičlenných skupin postupovalo osm nejlepších do čtvrtfinále. Už v bojích ve skupinách naznačilo, kdo bude patřit k favoritům.

Ve skupině A se dařilo navrátilci Tomášovi Tvarohovi. Porazil i Jirku Kotába, ale i ten nakonec postoupil. Třetí místo vybojoval nováček na BAT Víťa Průša, čtvrté místo obsadil Standa Kubiczek a i když bojoval, tak pátý skončil Kuba Pivoluska. Skupinu B suverénně ovládl Jirka Vermach, když neztratil ani set. Druhé místo vybojoval Štěpán Černušák, třetí byl Martin Vonásek, čtvrtý Tonda a překvapivě až pátý Petr Weida, který se zdá se ještě neaklimatizoval, poté co byl na výměnném pobytu.

Skupina C dopadla dobře pro nasazeného Kubu Hofírka – ten také neztratil ani set. Druhé místo si díky zlepšeným výkonům v poslední době zasloužil Luboš Dufek. Třetí byl Loc a čtvrtý Bohdan Juška. Na pátém místě zůstal Honza Valíček.

Ve čtvrtfinále postupovali převážně favorité – vítězové skupin Tomáš Tvaroh, Jirka Vermach a Kuba Hofírek a v souboji „druhých“ je do semifinále doplnil Jirka Kotáb. V semifinále šlo už do tuhého – i když v souboji Jirků jasně vyhrál Vermach, tak souboj mezi Tomášem a Kubou byl velmi vyrovnaný, ale nakonec se radoval Tomáš.

V souboji o konečné deváté místo měl nejvíce sil Standa Kubiczek. Životní formu na BAT proměnil Štěpán Černušák v pěkné páté místo. V souboji o bronz nejprve nechtěl ani nastoupit Kuba Hofírek, ale nakonec byl lepší než Jirka. Finále nebylo rozhodně tak jednoznačné jako ostatní utkání Jirky Vermacha. Tomáš dokázal, že není ve finále náhodou a pral se o celkové vítězství. Získal set, ale nakonec to nestačilo. Vyhrál Jirka Vermach a získal tak svůj první letošní triumf.

Celkové pořadí:

 1. Jirka Vermach
 2. Tomáš Tvaroh
 3. Kuba Hofírek
 4. Jirka Kotáb
 5. Štěpán Černušák
 6. Loc
 7. Luboš Dufek
 8. Víťa Průša
 9. Standa Kubiczek
 10. Martin Vonásek
 11. Kuba Pivoluska
 12. Bohdan Juška
 13. Petr Weida
 14. Tonda
 15. Honza Valíček