Kalendář

-

-

-

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
BAT 2: Dostáváme se do formy!!!

Související stránky

Ženy

Osm badmintonistek je pěkné číslo na to, že máme teprve začátek semestru, že? A nejen početné pole, ale také kvalitní výkony se už tradičně stávají součástí našich pátečních klání. V soutěži se pomalu vytříbila čtveřice dívek (a rozhodně to vypadá, že se budou přidávat další děvčata), které se pravidelně střídají na stupních vítězů, a rozhodně se nedá říct, která by celkově byla nejlepší. I když je pravda, že v poslední BAT byla jednoznačně nejlepší Simona Zavadilová, tím spíš, že ještě přišla o hodinu později a odehrála vše téměř bez pauzy.

Systémem každá s každou, který představoval 7 zápasů ve skupině, si Jirka Kotáb zajistil, že dívky tak unaví, že se dají dohromady akorát tak do dalšího pátku, ale samozřejmě – nikdo si nestěžoval J. Asi nejvyrovnanější zápas svedly mezi sebou Petra a Kamča, nicméně zkušenosti zvítězily a druhá jmenovaná byla tentokrát lepší.

Po lítých bojích dopadla skupina následovně:

 1. Simča
 2. Janča
 3. Mari
 4. Katka
 5. Kamča
 6. Péťa
 7. Terka
 8. Helča

Pořadí ve skupině tedy svedlo dohromady semifinálové dvojice: Simča – Katka (vítězkou se stala Simča 2:0) a Mari – Janča (tam Mari oplatila Janě výhru 2:0 ze skupiny a se stejným skóre přes ní postoupila). V boji o třetí místo hrály Jana s Katkou poměrně dlouhý zápas, nicméně na Katku zbyla opět bramborová medaile a bronz uhájila Jana. Ve finálovém zápase byla tentokrát jednoznačně lepší Simona a oproti minulému pátku poskočila z bronzu na zlato a naopak Mari spadla ze zlata na stříbro.

Konečné pořadí:

 1. Simona Zavadilová
 2. Mariana Hájková
 3. Jana Willová
 4. Kateřina Píšová
 5. Kamila Jeřábková
 6. Petra Mertová
 7. Tereze Dvorská
 8. Helena Labská

Muži

Mužů dorazilo tentokrát 13 na turnaj Badminton Amateur Tour a byly rozděleni do dvou skupin, ze kterých postupovali vždy čtyři nejlepší.

Ve skupině A potvrdil favorita Jirka Vermach a získal z pěti zápasů pět vítězství. Druhé místo obsadil s přehledem Jirka Kotáb. Třetí místo v pěkném a vyrovnaném souboji vybojoval Vojta Luhan nad Trungem, který skončil čtvrtý a také si zajistil postup do čtvrtfinále. Páté místo zůstalo Ondrovi Mertovi, který zvítězil v zápase nad šestým Hoangem.

Skupina B byla sedmičlenná a také mnohem dramatičtější a vyrovnanější. Nasazený Tomáš Tvaroh byl výjimkou, jelikož sice pár setů ztratil, ale skupinu jednoznačně vyhrál. Od druhého do sedmého místa byly hry těchto hráčů velmi vyrovnané, ale druhý byl Luboš Dufek, který zúročil pravidelnou účast na BAT. Třetí místo vybojoval, novic v sérii PP, tedy Pepa Pánek, když získal 3 body stejně jako čtvrtý Štěpán Černušák, ale Pepa měl lepší vzájemný zápas. Do boje o postup se mohl promluvit Ondra Šváb, ale v rozhodujícím utkání podlehl pátému Martinovi Šemberovi a nakonec skončil až šestý. Bohdan Juška sice vyhrál zápas ve skupině, ale na lepší než sedmé místo to tentokrát nestačilo.

Ze čtvrtfinále postoupili všichni favorité Tomáš Tvaroh, Luboš Dufek, Jirkové Kotáb a Vermach.

V boji o 9.místo si nejlépe vedl Martin Šembera nad Ondrou Švábem, pro kterého bylo desáté místo zklamáním… Souboj o 5.místo pro sebe získal Pepa Pánek, když na šesté místo odsunul Štěpána Černušáka…  

V semifinále si nejprve Jirka Vermach poradil s Lubošem a poté čekal na soupeře z duelu Tomáš Tvaroh a Jirka Kotáb. Tento duel byl velmi povedený, plný dlouhých výměn, pěkných technických úderů Tomáše a přesných smečí Jirky. Štěstí v obou koncovkách měl Jirka. V souboji o bronz si unavený Tomáš s Lubošem poradil. Finále sice dopadlo podle předpokladů a zvítězil Jirka Vermach, ale druhý Jirka nezklamal a neprodal kůži lacino – výsledky 11-9 a 11-8 mluví za vše…

Celkové pořadí:

 1. Jirka Vermach
 2. Jirka Kotáb
 3. Tomáš Tvaroh
 4. Luboš Dufek
 5. Pepa Pánek
 6. Štěpán Černušák
 7. – 8. Trung a Vojta Luhan
 8. .
 9. Martin Šembera
 10. Ondra Šváb
 11. Ondra Merta
 12. Hoang
 13. Bohdan Juška