Kalendář

-

-

-

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
BAT 2: Pouze jedna kategorie

Související stránky

V sobotu 13.10. proběhl druhý turnaj Badminton Amateur Tour v této sezoně. Na rozdíl od prvního turnaje, kde se čile soutěžilo ve třech kategoriích, tak tentokrát byla pouze kategorie jen jedna. Z pětičlenných skupin postupovali dva nejlepší do horního pavouka, dva do prostředního pavouka a pátí hráli skupinu „o udržení“. Nutno konstatovat na začátek, že se všichni udrželi :-).

Ve skupině A zvítězil zástupce norské badmintonové školy Runar Hauffen a jako druhý postupující ho doplnil Luboš Dufek. Na nepostupujícím třetím místě skončil Míra Škoda. V ženském souboji měla více sil Ráďa Aksamitová nad Jíťou Lukášovou.

Skupina B byla ovládnuta Jirkou Nývltem (prémiově na BATu). Druhé místo bylo jak z klasického dramatu z dob klasicismu, jehož struktura je 1. Expozice- kdy jsem se (Jirka Kotáb) potkal po dlouhé době na kurtu s Ondrou Švábem, 2. Kolize – Ondra Šváb mě porazil a postup byl zcela v jeho rukou. 3. Krize – hned v dalším zápase mi praskl výplet (pro badminton není tak typické) a znamená to zvykat si na novou raketu. 4. Peripetie – Ondra situaci zamotal tím, že podlehl Pepovi Ernekerovi a 5. Katastrofa nebo v tomto případě katarze (kde dojde k obratu) –  díky dobrému výkonu jsem porazil Pepu Ernekera a na skóre postoupil ze druhého místa . Pepa a Ondra ač zvítězili ve dvou duelech nepostoupili a Honza Knapp zažil opačný extrém než v prvním turnaji, kdy postoupil z prvního místa – tentokrát skončil poslední.

Ve skupině C úřadoval levoruký Radek Iltis a jako druhý postupující ho doplnil Pavel Kopecký, který si po prvním turnaji spravil postupem náladu. Kuba Hojer sice Maydu Kálalovou porazil a ačkoliv silně lobboval, že by z jeho skupiny mohli postoupit čtyři a z jiné třeba nikdo a jury se radila dlouho – nakonec nepostoupil.

Skupina D patřila obhájci vítězství Láďovi Vávrovi, druhé místo pro sebe získal Vláďa Skřivánek a až na nepostupovém místě skončil Honza Fait, který si jistě také brousil zuby na postupa, ale po vou zápasech (dvou prohrách) měl „jasno“.

V souboji poražených ze skupin si spravil náladu Honza Knapp a ukázal, že v dalších turnajích ještě bude bojovat o vyšší příčky. V pavouku o celkové deváté místo měl nejvíce sil Míra Škoda, který porazil desátého Marka Fraita. V repríze souboje o bronz si Radek Iltis opět vybojoval bronzovou medaili. Zatímco ve stejné chvíli žokej Váňa titul z Velké Pardubické neobhájil, tak Láďa Vávra porazil ve finále Jirku Nývlta a druhé vítězství ve druhém turnaji ho neminulo. Gratulujeme a zároveň hledáme jeho vyzyvatele… Kdo ho sesadí? Nebo bude vládnout dál na pomyslném trůnu BAT?

 

Pořadí do mužského žebříčku

 1. Láďa Vávra
 2. Jirka Nývlt
 3. Radek Iltis
 4. Jirka kotáb
 5. Runar Hauffen
 6. Vláďa Skřivánek
 7. Luboš Dufek
 8. Pavel Kopecký
 9. Míra Škoda
 10. Marek Frait
 11. Pepa Erneker
 12. Honza Fait
 13. Ondra Šváb
 14. Ondra Kopecký
 15. Kuba Hojer
 16. Honza Knapp
 17. Veronika Kyzlíková

 

Pořadí do ženského žebříčku:

 1. Ráďa Aksamitová
 2. Mayda Kálalová
 3. Jíťa Lukášová

 

Příští turnaj je již tuto neděli (21.10.) od 10.30 hodin. Nezapomeňte se přihlásit, vypadá to, že opět budou otevřeny všechny tři kategorie – Muži, Ženy i BALATON. Těším se na viděnou…

 

Jirka Kotáb